Пирин победи с 3:2 Славия и при дублите

Пирин победи с 3:2 Славия и при дублите

Отборът на Пирин победи с 3:2 Славия и при дублите само два дни след победата на първия отбор със същия резултат в София. Головата серия на стадион "Христо Ботев" откри Веселин Стойков още във втората минута на мача. Тогава след изпълнение на корнер Александър Якимов с хубав плонж подаде към Стойков, който отблизо не сбърка за 1:0. Гостите можеха да стигнат до изравняване в 12-ата минута на мача, но тогава удар на Петров премина покрай гредата на вратата, пазена от Макенджиев, а в последвалата атака за Пирин Веселин Стойков уцели гредата. В 41-ата минута отборът на Славия се добра до равенството, след центриране на Милан Коприваров топката попадна в Николай Петров, който възстанови статуквото в резултата.

Отборът на Пирин победи с 3:2 Славия и при дублите само два дни след победата на първия отбор със същия резултат в София. Головата серия на стадион "Христо Ботев" откри Веселин Стойков още във втората минута на мача. Тогава след изпълнение на корнер Александър Якимов с хубав плонж подаде към Стойков, който отблизо не сбърка за 1:0.

Гостите можеха да стигнат до изравняване в 12-ата минута на мача, но тогава удар на Петров премина покрай гредата на вратата, пазена от Макенджиев, а в последвалата атака за Пирин Веселин Стойков уцели гредата. В 41-ата минута отборът на Славия се добра до равенството, след центриране на Милан Коприваров топката попадна в Николай Петров, който възстанови статуквото в резултата.
 
Две минути по-късно домакините отново излязоха напред в резултата, а в прегръдките на своите съотборници отново се оказа Веселин Стойков, който прехвърли вратаря на Славия за 2:1. При този резултат завърши и полувремето. През втората част отборът на Пирин започна вихрено и в 70-ата минута Благой Наков след два поредни финта в наказателното поле на гостите центрира пред вратата на Славия и в опита си да изчисти топката там Атанас Дреновички си отбеляза ефектен автогол и даде преднина от два гола за Пирин.

В 74-ата минута Георги Самокишев върна един гол за Славия като изпълни перфектно пряк свободен удар и не остави никакви шансове на Благой Макенджиев за 3:2. До края на мача и двата отбора създадоха доста положения, като повече могат да съжаляват домакините за пропуснатите положения. В 76-ата минута Благой Наков можеше да вкара за Пирин след една избита топка но ударът му профуча покрай гредата в последвалата атака юношата на Левски Милан Коприваров се отчете с хубава задна ножица и греда. Две минути преди да изтече редовното време Веселин Стойков пропусна да отбележи хеттрик след като отблизо с глава стреля право във вратаря Николай Младенов. При този резултат 3;2 за Пирин завърши и мача.

Веласкес разкри какви липсви ще има Левски в Разград и заяви: Уверен съм, отиваме за положителен резултат

Треньорът на Левски даде пресконференция

Ще направи ли Левски шпалир на Лудогорец?

Вижте какво каза Хулио Веласкес

Националният отбор на Бразилия все още е опция за Карло Анчелоти, твърди Марка

Според изданието Анчелоти не е отказал предложението, а го е отклонил

Христо Бонев и ветерани на Локомотив Пловдив с обръщение към отбора

Вижте го

Промениха часовете на два мача от efbet Лига

Изтеглени са с половин час

Нефтохимик 2010 с още един сериозен трансфер

Бургазлии взеха играч на Локомотив Авиа

Капитанът на "моряците" със страхотен жест

Той участва в мероприятие, наречено "Походът на книгите"

Берое регистрира солидна финансова загуба

За 2024 година

Човек от щаба на Керкез напусна Ботев Пловдив

Кондиционния треньор напусна "канарчетата"