Пламен Марков: Критиките ми към националния отбор са глас в пустиня

Пламен Марков: Критиките ми към националния отбор са глас в пустиня

"Играчите ни са мотивирани, но за съжаление нямаме добри футболисти."

Бившият селекционер на националния отбор по футбол Пламен Марков даде интервю за френския L'Equipe, в което заявява, че критиките му към националите са подминавани, а след поколението на Христо Стоичков няма създадени добри играчи у нас. Марков също така е на мнение, че родните ни специалисти работят по много остарели системи. "Критикувам ги, но думите ми са глас в пустиня. След поколението на Стоичков няма създадени добри играчи у нас. Единственото, с което можем да се мерим с Франция са талантливите деца - тук е пълно с такива. За съжаление родните треньори работят по системи, които бяха модерни преди 40 години.

"Най-новата звезда във футбола ни е натурализираният бразилец Марселиньо. Взехме го в отбора, защото нямаме достатъчно добри играчи. Със сигурност обаче няма да отидем на екскурзия във Франция. Играчите ни са мотивирани, но за съжаление нямаме добри футболисти."

"Единственият начин това да стане е, ако паднат от небето 10 добри играчи и заиграят за България", допълва Марков.

Феновете на Левски вече подават заявки за билети за реванша с АЕК

Привържениците на Левски, които искат да подкрепят отбора в гостуването срещу АЕК Атина в плейофите на Шампионската лига по футбол, могат да подадат заявка днес на официалния сайт на клуба.

Проблеми за ЦСКА преди реванша с ОФИ Крит

ЦСКА загуби с 0:3 от ОФИ Крит в първия мач от плейофите на Лига Европа.

Черно море продава национал в Катар

Черно море е близо до трансферирането на младежкия национал Николай Златев.

Босът на ОФИ: Работата не е свършена!

Собственикът на ОФИ Крит - Михалис Бусис, изрази позитивните си емоции след победата над неговия тим с 3:0 над ЦСКА снощи.

В Гърция във възторг от представянето на ОФИ срещу ЦСКА

ОФИ Крит направи огромна крачка към основната фаза на Лига Европа, след като победи ЦСКА София с 3:0 в първия плейофен двубой между двата отбора.

АЕК с предупреждение към Левски и феновете на „сините“

Аларма от най-висока степен са получили на „Герена“.