Прокуратурата обвини бивш футболист в уреждане на мач

Прокуратурата обвини бивш футболист в уреждане на мач

Иван С. опитал да манипулира мач между младежки отбори

Районна прокуратура-Пловдив внесе в съда обвинителен акт спрямо 25-годишния Иван С. за това, че като извършител в съучастие с неустановено лице – като подбудител, в условията на продължавано престъпление – от началото на месец октомври 2016 г. до 3 октомври 2016 г., е предложил на другиго облага, която не им се следва, за да повлияят на развитието на спортно състезание – футболна среща, съобщиха от пресцентъра на Апелативна прокуратура - Пловдив. Деянието е извършено по отношение на повече от две лица и на участници в състезанието, ненавършили 18 години – престъпление по чл.307г. ал. 1 т.1 и т.2 във връзка с чл.307в ал.1 във връзка с чл.20 ал.2 във връзка с ал.1 във връзка с чл.26 ал. 1 от Наказателния кодекс. Това е първи обвинителен акт по този текст от Наказателния кодекс, който Районна прокуратура-Пловдив внася за разглеждане в Районен съд-Пловдив. 
 
До 2015 г. обвиняемият Иван С. бил активен футболен състезател. На неустановена дата през същата година на мобилния му телефон се обадил непознат мъж и му предложил да се срещнат в Пловдив, за да си говорят за футбол. Той се съгласил. На срещата при него отишъл млад мъж, който обвиняемият не познавал и му разяснил, че иска от него да участва в манипулиране на мачове на отбора, в който играе, като за целта трябва да привлече и други свои съотборници. След като изслушал предложението, обвиняемият категорично отказал да се включи в подобно начинание и си тръгнал. 
 

В началото на месец октомври 2016 г. обвиняемият Иван С. отново получил обаждане по мобилния телефон от непознато за него лице, което пожелало да се срещнат и да говорят за футбол. Той се съгласил. На срещата дошли двама непознати мъже, като единият от тях бил същият, с който се били видели през 2015 г. Двамата непознати провели разговор с обвиняемия, от който станало ясно, че искали от него да намери няколко футболисти от отбора на ПФК „Локомотив“-Пловдив – юношески отбор до 19 г.(участващи в група U19), които щели да участват в предстоящия на 5 октомври 2016 г. мач от шампионата на горепосочения отбор с ПОФК „Ботев“-Враца. Двамата непознати искали от обвиняемия да предложи на няколко футболисти по 1000 евро, за да бъде манипулиран резултата от футболната среща. За „услугата“ двамата обещали на обвиняемия Иван С. да получи „възнаграждение, от което ще остане доволен“. Обвиняемият Иван С. разговарял с трима футболисти от отбора, които категорично отказали да участват в манипулирането на футболната среща, както и съобщили на своя треньор. По-късно е била уведомена полицията. Предстои Районен съд-Пловдив да насрочи заседание по делото. 

Лудогорец организира томбола

За феновете, които ще пътуват с отбора при последното гостуване на Рейнджърс в Глазгоу

Локо (Пловдив) пусна билетите за последния мач за годината

"Смърфовете" приемат Монтана за Купата

Официално: Смениха съдията за Септември - Лудогорец

Съдийската комисия към Българския футболен съюз смени рефера на двубоя за Купата на България между Септември и Лудогорец.

Левски без петима срещу Витоша, Веласкес с обещание

Няма да подценим съперника, призна испанецът

Асен Митков пропуска последния мач на Левски за годината

Халфът е с контузия

Сдружение ПФК Ботев с важни въпроси към кмета на града

Това бездействие поражда сериозни рискове

Монтана без двама за Купата

Тимът на Анатоли Нанков се изправя срещу Локо Пловдив

Левски тренира без Евертон Бала

Нападателят вече е в родината си

Мартин Георгиев: Не искам да играя в друг български клуб

"В дългосрочен план целта ми е да изляза на голяма сцена, където да печеля трофеи", каза защитникът