Равносметка: 28 задържани на дербито, 8 от тях с наркотици

Равносметка: 28 задържани на дербито, 8 от тях с наркотици

Вижте какво съобщиха от СДВР

В резултат на създадената организация от ръководството на СДВР, не се допусна напрежение и тежки инциденти по време на днешната футболна среща на Националния стадион "Васил Левски" между отборите на ПФК Левски и ПФК ЦСКА-София, съобщават от полицията и допълват:

Посетителите на спортното събитие бяха проверявани на изградените в района на стадиона контролно-пропускателни пунктове, съобщиха от полицията.

От началото на футболната среща  до момента са задържани 28 души – осем за притежание на наркотични вещества, двама за забранени предмети, двама агресивни, един за неподчинение на полицейско разпореждане и 15 за носене на пиротехника – 11 от тях непълнолетни  - сред които и четирима малолетни.

Има и пострадали служители на реда -двама от тях са с повърхностни изгаряния по врата и лицето. Ангажимент по охраната на реда на спортната среща имаха частни охранителни фирми, столичните полицаи бяха в готовност да се намесят при възникнала необходимост.

Съгласно предварителния план, след приключване на мача на територията на стадиона бяха забавени привържениците на победилия отбор до оттеглянето на противниковите фенове.

Всички посетители напуснаха без сериозни инциденти. Към момента няма сериозни нарушения на обществения ред по улиците в района и в посоките на изтегляне на феновете на двата отбора.

Иначе по време на самата среща  неприятни сцени се случиха в Сектор “А” на Националния стадион “Васил Левски”. Представители на охранителна фирма нахлуха в зоната и започнаха да бият фенове. Оказаха се пострадали малко момче и жена, които потърсиха медицинска помощ и бяха откарани с линейки в здравно заведение.

Причина за агресията бяха изстреляни ракети от двете агитки и последваща намеса и на полицията.

Лудогорец ще разчита на собствени кадри

Лудогорец няма да привлича български играчи, за да покрие новото правило за родни футболисти.

ЦСКА пред казус

ЦСКА е изправен пред сериозен казус, свързван с окомплектоването на състава на Христо Янев.

Билал Бари помога и за привличането на Мрезиг в Левски

Бившият нападател на Левски Билал Бари продължава да бъде изключително полезен за "сините".

Георги Миланов се сбогува с феновете на Динамо Букурещ

Българинът Георги Миланов написа дълга публикация в профила си в Instagram по повод раздялата с румънския Динамо Букурещ, където прекара последните три сезона.

Познат испанец влиза в екипа на Любо Пенев в Локо Сф

Познат испанец ще влезе в екипа на Любослав Пенев в „Надежда“.

Хиляди привърженици на ЦСКА взеха фенкарти през уикенда

Сериозен интерес към новите фен карти за стадион „Българска армия“ отчетоха от ЦСКА в първия уикенд на кампанията по регистриране.