Сензациите в родната спортна преса на 04 януари, неделя, 2015 година:
Меридиан мач: Левски взима словашки бек
Левски е на път да намери сериозен десен бранител, научи „Меридиан Мач". „Сините" са се прицелили в защитника на Слован (Братислава) Ерик Цикош. Той е роден през 1988 година и е висок 180 см. В Братислава, откъдето е родом, играе от 3 години. Преди това той има периоди в Артмедия (Петржалка) и Висла (Краков). За кратко Цикош се състезава и в шотландския шампионат, където защитава цветовете на Рос Каунти.
От началото на настоящия сезон Цикош е изиграл 12 мача в шампионата на Словакия, като във всичките е бил титуляр. Той има отбелязан и един гол. Договорът му с клуба от Братислава е до края на сезона, което прави възмож-но взимането му за малка сума или дори без пари.
Спортният директор на „сините" Георги Иванов пък оглежда и още един футболист от тима на Слован, при това на същата позиция. На „Герена" се ослушват и за котдивоареца Мамаду Багайоко, който също е оставил добри впечатления. Цикош обаче е абсолютен фаворит за ново попълнения на клуба.
Както е известно, на тази позиция Левски отдавна търси добър футболист, след като формата на Пламен Крумов изглежда, меко казано, слаба.
Меридиан мач: Левски осигури Сашо Алвеша
Позицията на десен защитник може да се счита за бетонирана от Левски. „Сините" са близо до подпис с бранителя на Слован (Братислава) Ерик Цикош, а освен него почти сигурен за „Герена" е и Александър Александров от Черно море, футболистът с прякор Алвеша е спазарен лично от бившия му наставник на „Тича" Георги Иванов. Интерес към играча имаше и от Берое, но Левски се оказа по-настоятелен в опитите си да привлече бранителя. Така на „Герена" той ще трябва да се конкурира за титулярно място с друг нов футболист. Плюс за Алвеша е, че може да играе и в малко по-предни позиции, а в последните месеци натрупа опит и в центъра на защитата, макар и при схема 3-5-2. Официално договор трябва да бъде подписан в близките дни преди първата тренировка, която е на 7 януари.
Меридиан мач: Грузински таран идва в (Локо Пд)
Грузински нападател е много близо до трансфер в пловдивския Локомотив. Това е 23-годишният Николоз Сабанадзе, който е препоръчан от бившия треньор на „черно-белите" Драган Канатларовски. Високият 190 см таран е играл през есента за Динамо Тбилиси и има 12 мача и 5 гола за грузинския гранд. Договорът му с клуба обаче вече е изтекъл и той може да дойде на „Лаута" като свободен агент. Според немския сайт trans-fertmarkt.de цената на Сабанадзе е 400 000 евро. Кариерата на нападателя е започнала в Торпедо Кутаиси, където той е вкарал 23 гола в 92 мача. Сабанадзе е преминал още през тима на Зестафони в родината си. Той има и три мача за младежкия национален отбор на Грузия.
Николоз Сабанадзе може да бъде привлечен като заместник на голмайстора на Локо (Пд) Мартин Камбуров. Името на звездата на пловдивчани бе замесено в аферата с черно тото в родния футбол и той рискува да му бъдат спрени състезателните права. Дори и Камбуров да не бъде наказан, в момента той няма алтернатива в Локомотив и отборът е изключително зависим от него. Това кара спортно-техническото ръководство на клуба да търси попълнения в атака.