Над 80 щангисти участват на турнир "Купа Русе"

Над 80 щангисти участват на турнир "Купа Русе"
Източник: БГНЕС

14-ото издание на турнира ще се проведе на 10 май, събота, в зала „Академик“ на Русенския университет "Ангел Кънчев"

Над 80 състезатели от 7 клуба в страната ще се включат в традиционния турнир по вдигане на тежести "Купа Русе". Това съобщиха домакините на надпреварата от Тежкоатлетически спортен клуб Русе  и „Тараненко“.

14-ото издание на турнира ще се проведе на 10 май, събота, в зала „Академик“ на Русенския университет "Ангел Кънчев". Заявки за участие са подадени от ТСК – Русе, Тараненко – Русе, Мизия – Кнежа, Добруджа – Добрич, Титан – Варна, Марица – Пловдив и Генерал Тошево.

Младите тежкоатлети ще се състезават в няколко възрастови групи – момчета до 13 години, кадети до 15, кадети и кадетки до 17 години. Класирането ще бъде както и досега по системата "Синклер" (резултатите се умножават по специален коефициент, който определя постижението на всеки състезател в зависимост от личното му тегло), уточниха организаторите.

Първи на подиумя в 8:00 часа сутринта ще излязат най-младите щангисти.

Официалното откриване на състезанието е планирано за 12:00 часа. То ще бъде уважено по традиция от шампиони, прославили страната ни във вдигането на тежести назад в годините. Сред тях ще бъдат Румен Александров, Стефан Топуров, Асен Златев, Севдалин Маринов, Йордан Биков, Трендафил Стойчев, Нено Терзийски, Янко Русев, които отново ще бъдат вдъхновение и морална подкрепа на младите щангисти.

Насар: Надявам се да отида на Вечното дерби

„ЦСКА ще спечели с 2:1“, предрече световният и олимпийски шампион в щангите

Весела Лечева: Българският спорт заслужава нов и модерен музей,    който да съхранява историята

„Важно е да уважаваме историята, защото без нея няма бъдеще", каза тя

Стефани Стоева отпадна в първия кръг в Дания

На двойки продължава напред със сестра си

Министър Иван Пешев награди Карлос Насар

Световният шампион в щангите получи парична премия и почетен плакет

Президентът на щангите: Няма да позволя Карлос Насар да си тръгне

Стефан Ботев заяви, че е готов да подпише договора, който е подготвен от екипа на Насар

Конфискуваха огромно количество допинг

Президентът на Световната антидопингова агенция (УАДА) Витолд Банка обяви, че след мащабна операция в Европа са конфискувани 800 милиона дози забранени вещества и стероиди.

Насар: Ще се състезавам за България, освен ако няма намеса отгоре

Олимпийският и трикратен световен шампион коментира отношенията си с федерацията

Стефан Ботев: Насар си донесе договор, но не го подписва

Президентът на федерацията по вдигане на тежести отговори на звездата

Карлос Насар: Нула лева съм получил от федерацията

Карлос Насар разкри, че се надява най-накрая да получи признание от Българската федерация по вдигане на тежести.