Сензациите в пресата: Петев няма да вика повече Божинов в националния

Сензациите в пресата: Петев няма да вика повече Божинов в националния

В Левски бесни на Йоргачевич, Петев прецаква младежите

Сензациите в родната спортна преса на 9 март, сряда, 2016 година:

Тема спорт: Петев зачеркна Валери Божинов

Валери Божинов поч­ти сигурно няма да бъ­де викан в националния отбор на България, до­като Ивайло Петев е селекционер. Специа­листът е взел оконча­телно решение да се откаже от услугите на нападателя на Парти­зан. Затова 30-годишният футболист не по­падна в групата от 24-ма играчи за контроли­те с Португалия и Ма­кедония, макар в нея да има само един типичен таран в лицето на Димитър Рангелов.

Причи­ната Петев да зачерк­не Божинов е остър конфликт между двама­та преди европейските квалификации с Хърва­тска (0:3) и Азербайд­жан (2:0) през октомв­ри миналата година. Чрез телефонно обаж­дане Валери е потърсил обяснение от селекцио­нера защо не е сред повиканите. В разговора той е отправил доста тежки думи по адрес на специалиста.

Единственото, което Петев е отговорил на напада­теля, е да изтрие номе­ра му и да забрави за не­го. В черния списък на селекционера е и Анд­рей Гълъбинов, който отказа повиквателна през октомври под претекст, че е контузен.

Меридиан мач: В Левски скачат на Йоргачевич

Звезда на Левски си нав­лече гнева на всички на „Герена", на­учи „Меридиан Мач". Под ударите е попаднал вратарят Боян Йоргаче­вич. Причината са крайно острите му изказвания след мача на „Лаута", завършил наравно 1:1.

Тогава Йор­гачевич се нахвърли на съотборни­ците си, че играят без характер и сърце, което е вбесило цялата съб­лекалня. Сърбинът, който е люби­мец на феновете и на всички на „Ге­рена" заради раздаването си, е бил скастрен за думите си. Вчера Йорга­чевич не се появи на тренировката, тъй като е преуморен и е получил допълнителна почивка.

„Тежка ситуация, не знам, оставам без думи и без всичко. Мисля, че ве­че втори път за една седмица пока­захме, че нямаме желание и нямаме характер. Хората идват и си дават последния лев за билети, всичко да­ват да ни подкрепят и виждат, че не даваме нищо за отбора. Боли ме от това", каза след срещата Йоргачевич.

При ново подобно изказване не е изключено да бъдат взети и други мерки срещу него, включително и глоба.

Меридиан мач: Петев прецаква младежите

Селекционерът на националния от­бор Ивайло Петев постави своя личен интерес пред този на българския фут­бол. Той повика за контролите с Пор­тугалия и Македо­ния младежките национали Тони Та­сев, Янис Карабельов и Кристиян Малинов. Първо­начално се очаква­ше, че тримата просто ще бъдат на лагера с мъжете, а след това ще бъдат върнати при своите връстници за ре­шителните квали­фикации с Уелс (25 март) и Люксем­бург (29 март). Оказа се обаче, че футболистите на Пирин, Славия и Литекс, ще пътуват за Лейрия и изоб­що няма да бъдат на разположение на селекционера на младежите Тони Здравков.

Това е сериозен удар за бившия наставник на Левс­ки. В момента не­говият отбор заема 4-о място в квали­фикационната си група за класиране на Евро 2017 в Полша. „Лъвчета­та" имат актив от 9 точки, а Уелс е ли­дер с 11. Така че при една наша победа тимът на Тони Здравков ще има ре­ален шанс за класи­ране на изключител­но сериозния фо­рум. Петев обаче иска да демонстри­ра, че започва подм­ладяване на нацио­налния отбор и изобщо не се съоб­разява с младежкия ни тим.

БФС наказа Иту само за един мач

Новото попълнение на ЦСКА си изкара червен картон в дебюта си срещу Ботев Враца

ЦСКА излезе с нова информация за "Българска Армия"

Официалната страница на стадион "Българска армия" предостави нова информация за съоръжението, което се очаква съвсем скоро да отвори врати

ОФИЦИАЛНО: Барселона обяви трансфера на Родри

Полузащитникът на Манчестър Сити Родри се присъедини към Барселона, според пресслужбата на каталунския клуб

Георги Давидов ще свири Левски - Спартак (Варна)

Мартин Великов е с наряда за столичното дерби между Локо София и ЦСКА

Виейра пое националния отбор на Сенегал

Френският специалист Патрик Виейра е назначен за старши треньор на националния отбор на Сенегал, обяви Футболната федерация на страната

Симеоне не извика Алварес за първия мач от сезона

Старши треньорът на Атлетико Мадрид Диего Симеоне потвърди, че Хулиан Алварес няма да вземе участие в предстоящия мач срещу Малага от първия кръг на Ла Лига