СКАНДАЛ: Човек на Бербатов натискал национали за бойкот (ВИДЕО)

СКАНДАЛ: Човек на Бербатов натискал национали за бойкот (ВИДЕО)

Дали това не е Георги Градев?

На път е да избухне един от най-големите скандали в историята на българския футбол! Човек от екипа на провалилия се кандидат за президент на БФС Димитър Бербатов е писал на футболисти непосредствено преди мач на националния отбор да бойкотират срещата, като не излязат на терена.

Разкритието направи бившият член на Изпълкома на БФС и изключително приближен до бившия нападател на Манчестър Юнайтед Петър Величков, който все пак спести името. За Величков упорито се говори, че е финансирал с милиони всички неуспешни опити на Бербатов да бъде инсталиран за президент на футболния съюз. Величков гостува в подкаста "Цената на успеха" на бившия директо в ЦСКА Милко Георгиев. След като научил за действията на въпросния човек, Димитър Бербатов побеснял и го изгонил от екипа.

“Ние с въпросния господин работихме не зле. Няма да цитирам името му. Той има определен потенциал. Изключително интелигентен и умен мъж е и може да бъде изключително полезен за кауза, в която вярва, ако може да бъде управляван. 

Там това беше ключът, че той беше трудно управляем и трудно можеше да подчини знанията си и опита на едно общо цяло. Там винаги нещата се въртяха около него самия. За нещо, което не е дошло от него се носят от десет кладенеца вода, търси се под вола теле, за да се обясни как това не е правилно. Истината е, че там не е имало раздяла, там имаше изгонване. Изгонването дойде заради факта, че този човек си позволи да пише непосредствено преди мач на националния отбор на футболисти да бойкотират мача и да не излизат на терена.

При което Бербатов побесня и този човек беше изгонен. Това е истината. Ние премълчахме, не искахме да се говори в тази връзка. Позволихме му да има един, доколкото е възможен, достоен изход и това, че си позволявам да кажа сега, че бе изгонен, го правя заради факта, че в крайна сметка неговото поведение впоследствие беше извратено”, заяви Петър Величков на въпрос на Георгиев дали е имало троянски кон в екипа на Бербатов.

Единственият изгонен от Димитър Бербатов по време на неуспешните му кампании бе неюристът Георги Градев. За пред медиите бе съобщено, че те се разделят заради "други планове на Градев". Това стана малко след кървавите погроми в центъра на София по време на мача България - Унгария (2:2) на 16 ноември 2023 година.

Любо Пенев: Готови сме за старта

Старши треньорът на Локомотив София Любослав Пенев говори след края на контролата с Теута, завършила 0:0, която сложи бе последна за столичните „железничари“ през лятната им подготовка

Локо София с нулево равенство срещу албанския Туета

Отборът на Локомотив (София) завърши 0:0 срещу албанския Теута в последната контрола преди началото на първенството, която бе и представяне на тима за новия сезон

Спартак Варна представи отбора и отнесе Добруджа със 7:3

Спартак Варна направи официалното представяне на отбора за сезон 2026/27 преди последната си контрола от лятната подготовка, в която „соколите“ се наложиха убедително над Добруджа със 7:3

Славия вкара седем гола на Монтана

Славия победи със 7:2 у дома втородивизионния Монтана в последната си приятелска среща преди началото на шампионата

Черно море представи отбора при равенство 1:1 с Дунав (Русе)

Черно море представи официално отбора за новия сезон в efbet лига преди последната си проверка срещу Дунав Русе на стадион „Тича“ във Варна

Ахмед Ахмедов се завръща в Спартак Варна

Нападателят Ахмед Ахмедов отново ще облече екипа на Спартак Варна