Славия кани адаши за юбилея

Славия кани адаши за юбилея

Идеята е да се учреди купа "Велика Славия" и в нея да участват съимениците от София, Прага, Сараево и Беларус

Фенове предлагат на ръководството на Славия за вековния юбилей на клуба догодина да се проведе минитурнир с други отбори, носещи същото име, пише "24 часа".

 

Идеята е да се учреди купа "Велика Славия" и в нея да участват съимениците от София, Прага, Сараево и Беларус. Компромисен вариант бил един мач между най-стария столичен клуб и отбора от чешката столица.

 

Кулминацията на тържествата ще е на 10 април 2013 г., когато Славия навършва 100 години.

 

Тогава в 14 часа на полето до Руски паметник е учреден клубът след обединение на махленските Ботев и Развитие. За това свидетелства Учредителният протокол, който е под №1 в първата книга на "Славия", наричана "Бялата библия".

 

В над 200 ръкописни страници тя съдържа протоколите от 86 заседания на клубното ръководство на Славия от 1913-а до 1922 г. "Белите" разполагат и с уникален шесттомен архив на клуба, дарен от възрожденската фамилия Пърличеви.

Десподов: Лудогорец остава в сърцето ми

"Животът ме научи на едно нещо – никога не казвай никога"

Кошмар за защитник на Локо Пд, аут е за нови 6 месеца

Калоян Костов е със скъсана предна кръстна връзка и ще се подложи на операция

Вижте кои ветерани играят за юбилея на Лудогорец

Двубоят стартира в 18:00 часа

Беретини намекна, че скоро ще се откаже от тениса

Матео Беретини загатна за възможно оттегляне от професионалния тенис

Доскорошен нападател на ЦСКА 1948 ще играе в Косово

Македонският нападател Марио Илиевски, който до скоро беше част от ЦСКА 1948, продължава кариерата си в косовския гранд Прищина

Берое се договори с новия треньор

Ръководството на Берое вече е постигнало договорка с новия треньор на клуба

Филипов с нова атака срещу ЦСКА

Бившият директор нарече Златков "пощенски гълъб"

Известен е вторият играч, към който Спартак Варна има дълг

Хърватският централен защитник Франьо Пърце е вторият бивш футболист на Спартак Варна, към който клубът има дълг

Септември София победи Славия с 2:0 в Банско

Славия загуби срещу Септември София с 0:2 в последната си приятелска среща от лагера в Банско