Слован и Юргорден дебнат Лудогорец в жребия за Лига Европа

Слован и Юргорден дебнат Лудогорец в жребия за Лига Европа

При късмет разградчани ще отидат без игра в плейофите на турнира

След като отпадна от втория квалификационен кръг на Шампионска лига, Лудогорец ще продължи участието си в Лига Европа. 

Разградчани ще научат съперника си в следващата фаза на втората по сила евронадпревара във вторник, 1 септември. 

Тогава е жребият за тази фаза, който ще се проведе в Нион. Лудогорец е в шампионския поток и може да срещне само тимове, отпаднали от Шампионската лига. Тимът ще е в урната на поставените. 

Интересното е, че два отбора, напуснали ШЛ във втория кв. кръг – Лудогорец е именно такъв, ще имат шанса да отидат без игра в плейофите на ЛЕ (4-ти кръг). Това ще стане чрез жребий.

Иначе има доста подводни камъни пред „орлите“, пише „Тема спорт“. 

Сред съперниците, които могат да срещнат, са шведският първенец Юргорден, както и словашкият Слован Братислава, за който играят националът ни Васил Божиков и миналият през Локо Пд Ален Ожболт. 

Мачовете от 3-ия кв. кръг на ЛЕ са на 24 септември, без публика, а победителят се определя в един двубой.

Все още не е ясно дали Лудогорец ще бъде сред поставените в плейофите за влизане в групите на Лига Европа, ако достигне до тази фаза.
Нанков: За Монтана няма лесни мачове

„Доволен съм от представянето ни във всеки аспект“, заяви треньорът след 1:0 над Ботев в Пловдив

Николай Киров хвърля оставка

"Канарчетата" остават без треньор

Героят на Монтана: Знаех, че ще спечелим на „Колежа“

„Аз знаех, че ще спечелим днес. Казах и на своите приятели, че ще стигнем до победата.“

Феновете на Ботев (Пд) нахлуха на терена след загубата

Нервите на част от привържениците на Ботев (Пд) не издържаха след срамната загуба от Монтана в 8-ми кръг на футболната ни efbet Лига.

Потвърдено: Арда приема ЦСКА и Черно море в Стара Загора

Поради ремонт на тревното покритие на стадион "Арена Арда" в Кърджали

Христо Янев: Позволихме на Берое да си повярва

Старши треньорът на Ботев Враца Христо Янев сподели мнението си след загубата с 0:2 от Берое в осмия кръг на шампионата.

Сагерас: Искам Берое да практикува добър футбол и публиката да е горда

Старши треньорът на Берое – Алехандро Сагерас, остана много доволен от представянето на своя отбор, който победи Ботев Враца с 2:0 в първия мач от 8-ия кръг на българското първенство

Официално: Ботев (Пловдив) прати нападател под наем в Гърция

Алекса Мараш ще играе в Пансерайкос

Берое спря добрата серия на Ботев Враца с 2:0 под "Аязмото"(ВИДЕО)

Старозагорци взеха втората си победа за сезона