Стоичков: ЦСКА се нуждае от стадион, Ганчев е точният човек!

Стоичков: ЦСКА се нуждае от стадион, Ганчев е точният човек!

Вижте какво каза още Камата в интервю за германска медия

Легендата на ЦСКА и българския футбол Христо Стоичков е убеден, че скоро „червените“ ще имат нов стадион.

Той разкри още защо не е много близо до клуба от „Българска армия“ и за отправени към него оферти след световното през 1994 година.

„Тъй като живея в чужбина, не мога да помогна с ежедневните проблеми. Най-голямата ми сила е, че познавам ЦСКА отвътре и отвън. И това, от което клубът се нуждае най-много в момента, е нов стадион. С предприемача Гриша Ганчев начело клубът се развива в правилната посока, така че съм убеден, че скоро можем да постигнем тази цел“, заяви Ицо пред германското издание T-Online.

Той бе помолен да коментира факта, че през 1982 г. ЦСКА е полуфиналист за КЕШ, а сега остана последен в групата си от новосформирания турнир Лига на конференциите.

„Парите промениха много футбола. Клубовете от най-богатите страни имат най-много пари и следователно имат най-добрите отбори. Условията бяха много по-балансирани преди падането на Желязната завеса. Но сега разликата е твърде голяма. От това страдат много велики клубове – не само ЦСКА. Веднага щом играч от източноевропейски клуб има добър сезон, той бива разпродаден. От финансова гледна точка, разбира се, това е добре за него и клуба. Но за отбора не е добре. В днешно време не би било невъзможно за ЦСКА - например аз, Любослав Пенев, Емил Костадинов и Трифон Иванов - 5 години да сме заедно в клуба. Сигурен съм, че ние четиримата и бившият ни отбор на ЦСКА бихме могли да победим всеки отбор в света днес“, заяви Стоичков, който се върна назад във времето, до 1994 година.

„Нямаше германски клуб, който да може да плати трансферната сума за мен. Освен това желаех да остана верен на “Барселона”. Дори не исках и да си помислям за евентуален трансфер. Ще ви дам няколко примера. “Манчестър Юнайтед” и “Нюкасъл” искаха да ме привлекат след световното първенство през 1994 г. “Пари Сен Жермен” пък ми предложи договор, който щеше да ме направи най-добре платения футболист в света. Камъкът обаче си тежи на мястото.”

Евтимов не отрече за трансфер в ЦСКА

Вратарят гледал дербито на живо

В Португалия: Наредиха нов в ЦСКА до Кристиано Роналдо

Бруно Жордао попадна в идеалния състав на седмицата

ЦСКА 1948 с благотворителен търг

"Червените" с подкрепа за малката Белослава от Русе

Футболист с 58 мача за Ливърпул на проби в Локо (София)

Джордан Айб изпада в депресия покрай COVID

Теодор Иванов: Не е добре ЦСКА да е на 6-о място, надявам се поне на топ 3

„Искам да покажем добрата игра от мача с Чехия и да победим Шотландия“

Осминафиналите за Купата стартират с Левски

БФС обяви програмата

Левски със само 500 фена в Монтана

Пускат билетите в неделя

Силвия Радойска: Попаднах случайно във футбола (ВИДЕО)

2025 година е позитивна за женския футбол, призна селекционерът на България

Още един национал отпадна за Турция

Станислав Иванов е с контузия