Треньорът на националния по минифутбол: Готови сме да стигнем до края на Световното

Треньорът на националния по минифутбол: Готови сме да стигнем до края на Световното
Източник: БТА

Селекционерът на националния отбор на България по минифутбол Николай Михов заяви, че пред отбора няма поставена конкретна цел на започващото утре Световно първенство в тази разтовидност на играта в Баку (Азербайджан). По-скоро са си поставили микроцели, а след това ще се гледа мач за мач.

България попадна в група D на Световното първенство с отборите на Португалия, Словакия и Индия. Първата среща за лъвовете е утре от 10.45 часа българско време срещу португалците. Двата отбора имат история по между си, като на последното Европейско първенство българите спечелиха с 3:2 благодарение на гол в последната секунда на вратаря Димитър Каров.

"Наясно сме, че сами вдигнахме летвата и очакванията към нас са високи. Но гледаме напред стъпка по стъпка. Първата микроцел е да излезем от групата, защото тя е доста сложна за преминаване и прогнозиране. А после ще дадем максимума, защото следващите мачове са различни като специфика. Това първенство предполага максимално седем мача и ние сме тук, готови за седем мача. Със сигурнтост не отиваме с идеята, да играем – пък каквото стане", заяви Михов часове преди заминаването на тима с полет през Истанбул. "Отиваме с ясната идея да вървим напред, готови сме да стигнем до края. Националният ни отбор, с качествата си и натренираността си, има сили да победи всеки един противник".

След Португалия, българите ще срещнат състава на Индия, а третата среща е със Словакия. Първите два отбора от всяка от осемте групи ще се класират за четвъртфиналите. "Групата е доста коварна, защото като изключим отбора на Индия, останалите състави са напълно равностойни. Смятам, че мачовете могат да се решат от късмета и моментната форма".

Михов допълни, че отборът е добре подготвен, лагерите са минали добре, като съвсем малки проблеми с травми са се появили най-вече от претоварения календар.

"Отиваме с ясната идея, че можем да покажем същото ниво и да надградим. Обновихме и подмладихме отбора, новите момчета показват амбиция и отдаденост. Нямат този опит, но се надявам хората с мачове зад гърба си да им помогнат. Ще се постараем да представим България по най-добрия начин", допълни треньорът. България е 4-а от Европейско първенство в Словакия и четвъртфиналист от Световното през 2023-а година.

Черно море вече е в Истанбул, Илиев определи групата

От 19.30 часа е официалната тренировка на "моряците"

1300 "червени" щурмуват Лаута

ЦСКА със съобщение до феновете

ЦСКА 1948 отнесе солена глоба от БФС

Причината е отказа на дублиращия отбор за участие във Втора лига

Сула тръгна с Левски за Брага

Последното ново попълнение на "сините" част от разширения състав

НСА започна със загуба в Шампионска лига за жени

Отстъпи на арменки

Доминик Янков: Опознах Риека и знам, че можем да преодолеем Лудогорец

"Отиваме да постигнем целта си", каза халфът

Пьотровски подписва за три години с Удинезе

Полякът днес ще играе за последно за Лудогорец

Илиан Илиев: Трябва да си вземем поуки от първия мач

„Имам желание да отидем и да се представим на добро ниво“, заяви той.

Васил Панайотов: Надявам се да надскочим себе си

"Ще ни е по-тежко, отколкото в първия мач", коментира капитанът на Черно море