ЦСКА: Днес официално получихме лиценз за "А" група и евротурнирите

ЦСКА: Днес официално получихме лиценз за "А" група и евротурнирите

Днес ПФК ЦСКА ЕАД официално получи писмото от Лицензионната комисия към Българския футболен съюз, което дава право на представителния отбор да се състезава в А група, както и в европейските клубни турнири. Това съобщава официалният сайт на "армейците".

Днес ПФК ЦСКА ЕАД официално получи писмото от Лицензионната комисия към Българския футболен съюз, което дава право на представителния отбор да се състезава в А група, както и в европейските клубни турнири. Това съобщава официалният сайт на "армейците".  

ЦСКА публикува документа, който удостоверява това право. В него е записано: „Настоящият лиценз се издава в уверение на това, че професионален футболен клуб „ЦСКА” ЕАД, гр.София е изпълнил изискванията на УЕФА отразени в критериите на „Националната система за клубното лицензиране сезон 2011-2012”. Това дава право на професионалния футболен клуб да се състезава през сезона 2011-2012 година в първенствата на Българския футболен съюз и УЕФА.” 



Още на 31 май стана ясно, че ЦСКА и Локомотив (Сф), за които се твърдеше, че имат най-много проблеми около изпълнението на изискванията за лиценз, са одобрени и ще получат право на участие в родния шампионат и евротурнирите. Тогава Лицензионната комисия към БФС изпрати заявка в УЕФА с отборите, които ще ни представляват на европейска сцена наесен. Днешното писмо пък представлява потвърждение от европейската клубна централа.

Това окончателно слага край на всякакви драми и спекулации около лиценза на ЦСКА. Йордан Лечков пък уж изпрати жалба до УЕФА за "некоректно и неправилно взаимоотношение между ЦСКА и футболиста на Сливен Димо Бакалов", която изглежда не е била удовлетворена. 

Освен това Лечков неведнъж заплаши ЦСКА, че ако не погаси задълженията си към Сливен, ще направи всичко възможно лицензът им да бъде отнет, а даже и заяви, че ще напусне изпълкома на БФС. 

Юрист-консултът на "армейците" Радостин Василев обаче неведнъж подчерта, че дълговете към "воеводите" изобщо не касаят лицензирането на ЦСКА, защото се изпълняват през частен съдебен изпълнител . 

 

ЦСКА си връща Иван Иванов

ЦСКА иска да върне в клуба бившия си капитан и настоящ старши треньор на Етър - Иван Иванов – Русия, твърди „Мач Телеграф“.

БФС утвърди програмата за 4-ия и 5-ия кръгове от  efbet Лига, промяна за Левски - Локо Пд

Българският футболен съюз, съвместно с Българската професионална футболна лига и Нова Броудкастинг Груп, утвърди окончателната програма за срещите от четвъртия и петия кръг на efbet Лига. 

Италианци свирят първия мач между Панатинайкос и ЦСКА 1948

Съдийска бригада от Италия ще ръководи първия мач между Панатинайкос и ЦСКА 1948 от третия квалификационен кръг в Лигата на конференциите, съобщи УЕФА.

Скаути от Франция и Англия гледали Вуцов срещу Университатя

Скаути, представляващи клубове от Франция и Англия, са наблюдавали вратаря на Левски Светослав Вуцов в мачовете от квалификациите на Шампионската лига срещу Университатя Крайова.

Стана ясно кога играят ЦСКА и Макаби Тел Авив

УЕФА официално обяви програмата за сблъсъците между Макаби Тел Авив и ЦСКА в третия квалификационен кръг на Лига Европа.

Веласкес: Емоциите са приключили, сега мислим само за Септември

Треньорът на Левски Хулио Веласкес даде редовната си пресконференция преди домакинския мач със Септември утре за първенство.