ЦСКА надделя над Нефтохимик на "Лазур" (ВИДЕО)

ЦСКА надделя над Нефтохимик на "Лазур" (ВИДЕО)

"Армейците" спечелиха с 3:1 контролата срещу бургаския тим

Отборът на ЦСКА победи с 3:1 Нефтохимик в контролна среща, която се проведе на стадион „Лазур” в Бургас. По настояване на двата треньорски щаба мачът се игра в 3 полувремена по 30 минути.

Головете за „армейците” отбелязаха Спас Делев, Мишел Платини и Мартин Камбуров, а единственото попадение за бургаския тим реализира Любомир Божинов. И двамата треньори направиха доста смени по време на мача.

Игнасио Варела опита изстрел към вратата на Нефтохимик в 8-ата минута, но кълбото не намери рамките на вратата. „Армейците” успяха да поведат в 17-ата минута, когато Спас Делев се озова зад отбраната на Нефтохимик и със страхотен изстрел прати топката неспасяемо в десния ъгъл на вратата на Цветан Димитров.

4 минути по-късно авансът на ЦСКА се увеличи на две попадения. Игнасио Варела центрира кълбото от ъглов удар, а Мишел Платини засече с глава и прати топката в мрежата на Нефтохимик за 2:0.

В самия край на първото от трите полувремена Нефтохимик върна един гол, а негов автор бе Любомир Божинов, който се разписа с хубав удар.

Марсиньо изпълни пряк свободен удар за ЦСКА в 38-ата минута, но вратарят на Нефтохимик Цветан Димитров улови топката без проблеми. В 51-ата минута бургаският тим направи сериозен пропуск - Калоянов бе много близо до гол, след като нанесе удар към вратата на Черни, но топката не попадна в очертанията на вратата.

В края на второто от трите полувремена Камбуров засече топката с глава след центриране в наказателното поле, но кълбото не попадна в очертанията на вратата.

ЦСКА имаше повече положения пред вратата на съперника по време на третото полувреме, като Сержиньо се отчете с два неточни изстрела, а Серж Нюаджи също стреля към вратата на Нефтохимик, но ударът му бе блокиран от Лефтеров.

Мартин Камбуров отправи неточен изстрел, а в 83-ата минута ЦСКА отбеляза трети гол. Венцислав Василев центрира в наказателното поле, където Мартин Камбуров засече с глава, а кълбото влетя в мрежата на Нефтохимик.

Така ЦСКА спечели с 3:1 контролата срещу Нефтохимик. В следващия си мач от „А” група „News7 футболно първенство” ЦСКА е домакин на Миньор (Перник).

Роберто Мартинес похвали съдията срещу Хърватия

Националният селекционер на Португалия - Роберто Мартинес, похвали многобройните намеси на ВАР по време на мача с Хърватия, спечелен от "мореплавателите" с 2:1

Силен трансфер за ЦСКА до часове

Носителят на Купата на България ЦСКА е направил важна крачка в опита си да подсили състава преди началото на новия сезон.

Марез се отказа от националния отбор на Алжир

Капитанът на Алжир Рияд Марез заяви, че е изиграл последния си двубой за националния отбор

Арда взима втори от Левски

Арда ще привлече 19-годишният защитник Виктор Любенов от Левски.

Операция отказала Димитър Илиев

Неуспешна операция е принудила Димитър Илиев да сложи край на кариерата си

 Самсунспор предприе крачка за Макун

Кристиан Макун продължава да сред имената, които се споменават в турската преса.