ЦСКА: От дълго време срещу клуба се водят масирани и целенасочени медийни атаки

ЦСКА: От дълго време срещу клуба се водят масирани и целенасочени медийни атаки

"Червените" отрекоха публикации за конфликт между Головодов и Момчил Цветанов

ЦСКА опроверга медийни публикации за конфликт в отбора между Момчил Цветанов и Павел Головодов. На официалния си сайт "армейците" пишат, че срещу тях от дълго време се водят "изключително масирани и целенасочени медийни атаки".

Ето пълното съобщение от ЦСКА без редакторска намеса:

От доста дълго време срещу нашия любим клуб се водят изключително масирани и целенасочени медийни атаки, целящи да разклатят стабилността и спокойствието в клуба. Стабилност и спокойствие, които липсваха години наред.

Днес за пореден път беше изписана поредната „новина" за конфликт между състезателите Момчил Цветанов и Павел Головодов. На всички е ясно, че целта на тази „сензация" е единствено да наруши климата в отбора и да притесни милионите армейски сърца.

Във футболен клуб ЦСКА вярваме, че журналистите би трябвало да използват медийното пространство, за да подобрят осведомеността на хората относно факти и събития.

Вярваме също така
, че основно задължение на журналистите е да предоставят на аудиторията обективна и безпристрастна информация, подплатена с факти.

Против всякакви норми на журналистическата етика е създаването на подобни „новини
", търсещи евтина сензация, които дори си нямат подписан автор. Може би авторът на „новината" се срамува да сложи своя подпис под тази си творба?

Невъзможно е да публикуваме опровержения за всяка една „новина
", която бива пускана срещу клуба, затова искаме да ви призовем да четете само и единствено официалния сайт на ЦСКА, в който винаги ще намерите най-точната и най-актуална информация.


Футболен клуб ЦСКА желае да информира широката общественост, че си запазва правото да заведе съдебни искове срещу всеки, който изрича клевети, целящи да уронят авторитета на клуба и да му създадат лош имидж!