Валери Домовчийски и Славия се разделиха (ВИДЕО+СНИМКИ)

Валери Домовчийски и Славия се разделиха (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Белите” очакват централен нападател и десен краен защитник

Нападателят Валери Домовчийски и Славия се разделиха. Това обяви старши треньорът на „белите” Владимир Иванов на пресконференцията преди началото на зимната подготовка на тима, предаде репортер на Novsport.com.

 

Друг атакуващ футболист – руснакът Сердер Сердеров – също ще напусне. Фугата обясни, че Славия ще се подсили с централен нападател и десен краен защитник, като нападателят, на име Дунга, се очаква да се присъедини към столичани на лагера в Турция.

 

Димитър Буров ще бъде преотстъпен на Спартак (Плевен). Препомняме, че Николай Димитров ще продължи кариерата си в Урал, а Борислав Балджийски - в Черно море. Румънецът Александру Джурджу, Евгени Тюкалов и Георг Илиев също вече не са част от тима. 

 

Към отбора на по-късен етап ще се присъединят Александър Бранеков и Омар Абуд.

 

Славия ще изиграе пет контроли в Алания. На 22 януари срещу украинския Александрия. Миналата година двата отбора играха и „белите” победиха с 1:0. На 28 януари е предвиден спаринг с Кайрат от Казахстан. На 3 февруари Славия ще мери сили с Ордабаси, който също е от Казахстан, а на 6-и – с руския Терек. Последната контрола е срещу воденият от Стойчо Младенов Кайсар.

 

„В отбора ще продължим налагането на нашите кадри. Ще се постараем да подобрим играта и да стигнем по-нагоре в класирането”.

 

„На Сердеров му предстои  трансфер. На Домовчийски много му благодаря за старанието. Предстои ни привличането на централен нападател, ще пристигне на лагера в Турция”.

 

Тези, които играха в последните мачове, ще са гръбнакът на тима. Ще изграждаме нашите футболисти, както ви казах по-рано през сезона”.

 

„На лагера ще тренираме, за да може отборът да се подобри. Всеки ще получи шанс за изява”, добави Иванов.

 

Славия започва подготовката си с група от 25 футболисти – трима вратари и 22 полеви. „Искаме да играем по-добър футбол, да се развиваме и тия теоретични шансове за шестицата да ги реализираме колкото и трудно да е”, каза още Фугата. 

Ботев Враца с призив към феновете си

Това е мачът, който решава всичко, обявиха от "Христо Ботев"

От кого се крие Наско Сираков?

Собственикът на Левски трудно може да бъде видян сред фенове

Славия остана без двама за Ботев Враца

Старши треньорът на Славия Златомир Загорчич определи групата за последния мач от сезон 2024/25 - гостуване на Ботев Враца.

Шокиращо: Сираков и Боримиров не почетоха 111 години Левски!

Феновете на "сините" останаха неприятно изненадани

Петър Димитров за ръководството на Левски: Срам! Това е неуважение към историята

Петър Димитров от Левски на левскарите се изказа изключително критично по адрес на клубното ръководство на клуба, което пропусна днешния празник по случай 111 години от създаването на Левски

Крумовград се мести в Пазарджик, "Коматево" остана без лиценз от БФС

Базата на Ботев Пловдив в “Коматево” остана без лиценз за официални мачове от efbet Лига

Веласкес иска мини-революция с петима нови

Левски ще трябва бързо да се ориентира на пазара при продажба на Келиан ван дер Каап

Без Скудето, но с индивидуална награда за Интер след края на сезона

След драматичната развръзка в последния кръг на Серия “А”, която направи Наполи шампион, бяха раздадени индивидуалните награди за най-изявените лица в шампионата

Спартаклии тръгват с празни джобове и за Стара Загора

Футболистите на Спартак Варна не получиха заплатата си за февруари и тази седмица, въпреки уверенията на ръководството, че тя е преведена от Павлин Николов и е необходимо само неговият счетоводител да извърши елементарна операция