Янев: Футболистите ми са страхотни

Янев: Футболистите ми са страхотни

„Аз съм амбициозен човек, но и реалист”

Старши треньорът на Нефтохимик Христо Янев каза след победата над Верея с 1:0, че двубоят е бил равностоен и неговият отбор е бил подготвен за стила на старозагорци.

 

„Отборът на Верея беше много подреден, компактен. Ние знаехме за това и бяхме подготвени за това. Те се стремиха да рушат нашата игра и разчитаха на контри”, каза той.

 

„По време на зимната пауза работихме усилено и здраво. Със сериозни отбори играхме. Новите играчи вдигнаха класата на отбора. Всеки искаме да се раздава до последно. Футболистите са страхотни, показват го на тренировките всеки ден. По този начин може да вървим напред заедно”.

 

„Всеки един, който излезе, се раздава на максимум. Не е приятно да имаш добри футболисти, които страдат от контузии. Целия екип прави всичко възможно да ги възстанови. Естеството на травмите им е такова, че трябва да има търпение”, добави Янев, след което коментира информацията, че целта пред отбора е участие в Европа:

 

„Този, който е пуснал тази информацията, е далеч от истината. Аз съм амбициозен, но и реалист. Искам да бъде постоянни и да радваме хората”.

 

„Следващия мач? Ще се прибера, ще вечерям, ще гледам Челси - Манчестър Юнайтед и после ще мисля за следващия мач”, завърши Христо Янев. 

Добри новини за треньора на Спартак Варна

Треньорът на Спартак Варна Гьоко Хаджиевски отново ще може да разчита на Ангел Грънчов и Дамян Йорданов за съботното домакинство с Ботев Пловдив от осминафиналите в турнира за Купата на България.

НА ЖИВО: Ясни съставите за ЦСКА 1948 - Добруджа

Мачът започва в 15:00 часа

Без контузии в ЦСКА след гостуването на Черно море

ЦСКА ще стартира подготовка утре (9 декември) за предстоящия осминафинален двубой срещу Локомотив (София) за Купата на България.

Футболният Пирин предлага акциите си на Община Благоевград

Футболният Пирин обяви, че ще предложи акциите на клуба на Община Благоевград.

Шеф в БФС: Не приемам подобно грозно отношение към професионален футболист и национален състезател

"То е срамно и унизително", каза Кирил Котев

Левски и Вихрен се разбраха за контрола

Проверката ще е на 28 януари

Ботев Вр се издължи, ФИФА вдига забраната

Клубът ще може да картотекира нови футболисти

Попето остава в Арда при класиране в Европа

Наскоро халфът обяви, че ще прекрати кариерата си след края на сезона

Христо Янев набеляза трима от елита на България

ЦСКА вече работи по зимната си селекция