Янев: Страхотна победа

Янев: Страхотна победа

Треньорът на ЦСКА отговори на премиера Бойко Борисов и обясни отказа от Купата на аматьорската лига

Старши треньорът на ЦСКА Христо Янев определи победата с 3:0 над Рилски спортист в Самоков от 8-ия кръг на Югозападната „В” група като „страхотна”.
 
„Подчертавам, че отборът игра много добре, раздадоха се докрай. Тази седмица беше тежка, играхме за купата в много високо темпо, така че всичко това, което се случи, е много положително за нас”, каза Янев на пресконференцията след осмата поредна победа на нула за „червените”.
 
Що се отнася до претенциите на Рилски спортист срещу съдийството, в частност за първата от двете дузпи за ЦСКА, която бе изпусната, Янев каза:
 
„Не съм имал възможност да наблюдавам ситуациите, но от моето място не виждам какви претенции могат да имат.”
 
На въпрос, свързан с чувството да играеш на такива стадиони и места, младият наставник каза:
 
„Неща, които трябва да минем и изживеем, да бъдем уравновесени и да не се поддаваме на излишно напрежение от поведението, което демонстрират домакините. Само с футболни средства гледаме да си решаваме мачовете. Много хора идват на стадиона, Самоков е футболен град с традиции, пожелавам им успех по-нататък в първенството.”
 
ЦСКА няма проблеми с контузени футболисти след мача.
 
„Въпреки че теренът изглеждаше добре, беше много тежък. Похвално е поведението на всеки, който игра в сряда, и днес излезе, за да постигнем така важната победа днес.”
 
Относно отказа на „армейците” да играят на трети фронт – в турнира за Купата на аматьорската лига, мотивът е бил да се предпазят младите футболисти от травми.
 
„Ние имаме достатъчно контузени, сега са 6, които не са в групата и не участват пълноценно в тренировките. Искам да предпазя футболистите и да запазя групата. За да стигнем до мача с Нефтохимик, изиграхме 8 мача. Ако участваме в още един турнир, ние сме млад отбор. Казах го това на база на опита. Да, те имат нужда от игрово време, но на първо място трябва да гледам здравето на футболистите.”
 
В отговор на питането на премиера Бойко Борисов как държавата да помогне на ЦСКА Янев каза:
 
„По най-нормалния начин, по който те намерят за добре.”

    

Левски без петима срещу Витоша, Веласкес с обещание

Няма да подценим съперника, призна испанецът

Асен Митков пропуска последния мач на Левски за годината

Халфът е с контузия

Сдружение ПФК Ботев с важни въпроси към кмета на града

Това бездействие поражда сериозни рискове

Монтана без двама за Купата

Тимът на Анатоли Нанков се изправя срещу Локо Пловдив

Левски тренира без Евертон Бала

Нападателят вече е в родината си

Мартин Георгиев: Не искам да играя в друг български клуб

"В дългосрочен план целта ми е да изляза на голяма сцена, където да печеля трофеи", каза защитникът

Бакуревич: Фратрия ще влезе в елита

"Засега няма никакви индикации, че ще има някакво сливане или под някаква друга форма обединение между Фратрия и Спартак", каза той

Алмейда: Ще се справим с Десподов

"Гледаме мач за мач", каза португалецът

Хьогмо: Очаквам мотивацията да бъде на едно и също ниво във всеки мач

"Утре ще се изправим срещу един отбор с малко по-различен стил на игра от този на Селта", каза той