ЗЛОВЕЩО: Юноши на ЦСКА под обсада в Стара Загора, бомбардират ги с камъни

ЗЛОВЕЩО: Юноши на ЦСКА под обсада в Стара Загора, бомбардират ги с камъни

"Патрулка ни ескортира до разклона за София", сподели треньорът на тима Дани Моралес

Страхотен екшън се е разиграл в Стара Загора след мача между Берое и ЦСКА, пише "Меридиан Мач". Но става въпрос не за снощната битка на първите отбори, след която "червените" си тръгнаха набити, но на терена. Те спечелиха драматично с 3:2 при гостуването си в среща от елитната юношеска група до 19 г., след като на два пъти изоставаха в резултата.

Младите таланти на "червените" на се могли да си тръгнат близо два часа от стадион "Локомотив", тъй като автобусът им е бил обстрелван с камъни. Това обясни пред изданието треньорът на тима Даниел Моралес.

"Още по време на мача агитка на домакините от около 20 души започна да се дразни, очевидно от добрата ни игра. Напрежението се покачи след края и ни посъветваха да изчакаме докато феновете си тръгнат. Шофьорът ни се обади на полицията да помоли за ескорт. Органите на реда обаче не пристигнаха веднага. С нас все пак имаше охранители", обясни треньорът Даниел Моралес.

"Накрая ни казаха, че запалянковците ги няма. Качихме се на автобуса и едва изминахме 10 метра след портала, когато от близката горичка заизскачаха феновете и започнаха да обстрелват с камъни. Бяха ни дебнали от засада. Слава Богу, няма големи щети, а никой от отбора не пострада", допълни бразилецът.

"Междувременно дойде патрулка и ни ескортира до разклона за София. В никакъв случай не е приятно. Момчетата ни са разумни, дисциплинирани. Уча ги да играят футбол и че когато правят всичко, както трябва, резултатите идват", завърши Моралес.

Херо иска да приключи с футбола в Ботев Пд

Ботев (Пловдив) официално представи новия си старши треньор Димитър Димитров – Херо.

Александър Димитров: Не съм идиот

Селекционерът на националния отбор по футбол Александър Димитров бе безкрайно честен, на въпрос, свързан с бъдещето му.

Разделянето на Втора лига отново е на дневен ред

От БФС възнамеряват отново да обсъждат разделяне на Втора лига на две, на географски принцип, пише "Тема Спорт".

Живондов ще води Лудогорец и при гостуването на Септември

Временният наставник на Лудогорец Тодор Живондов ще изведе днес "орлите" за първа тренировка за седмицата. 

Нито една оферта за Марин Петков, въпреки големия интерес

Левски изпитва сериозни затруднения с трансфера на капитана Марин Петков, който подготвя по време на зимната пауза. 

Крило на Левски под въпрос и за гостуването на Монтана

Карл Фабиен отново е под въпрос за мач на Левски. В неделя, 23 ноември, пропуснатите от него мачове на "сините" могат да станат 18, съобщи "Мач Телеграф".

Наумов се завръща под рамката срещу ЦСКА

Вратарят на канарчетата Даниел Наумов ще се завърне под рамката на тима за гостуването на ЦСКА.

Капитанът на Спартак Вн отново ще е титуляр

Капитанът на Спартак Варна отново ще излезе титуляр при гостуването на Берое в петък.

Допълнителни занимания за Цунами

Капитанът на Левски Вендерсон Цунами провежда допълнителни занимания по време на почивните дни, които "сините" получиха от старши треньора си Хулио Веласкес.