Пирин обърна Ботев (Враца) и е на 1/4-финал за Купата на България

Тасев бе героят в продълженията

Пирин Благоевград е четвъртфиналист за Sesame Купа на България. „Орлетата“ победиха с 2:1 Ботев Враца след обрат. Спорът между двата отбора продължи 120 минути, тъй като след редовните 90 победител не беше излъчен 1:1.

Гостите от Враца поведоха чрез Даниел Генов в 17-ата минута, но малко след началото на второто полувреме Аймен Суда от дузпа изравни. В 112-ата минута гол на Иван Тасев реши сблъсъка в полза на благоевградчани.

В 4-ата минута вратарят на Пирин Максим Ковальов спаси дузпа, изпълнена от Браян Переа, която бе отсъдена за нарушение на Христо Попадийн срещу Даниел Генов.

Гостите от Враца поведоха в резултата в 17-ата минута, когато Бубакар Траоре финтира няколко съперникови играчи и подаде към Даниел Генов, който излезе сам срещу вратаря и елегантно го прехвърли, пращайки топката в мрежата.

В 26-ата минута удар с глава на Браян Переа беше отразен от Максим Ковальов. Десет минути по-късно Красимир Костов също трябваше да се намесва. Александър Дюлгеров опита да го затрудни, но неуспешно.

Пирин започна по-добре второто полувреме и в 49-ата минута получи дузпа за фал на Браян Мендоса срещу Аймен Суда. Зад топката застана потърпевшият и с удар в долния десен ъгъл прати топката в мрежата на Красимир Костов - 1:1!

В 66-ата минута попадение на Бубакар Траоре не беше зачетено. Той получи топката в наказателното поле, вкара я в мрежата, но имаше засада.

С наближаването на края двата отбора все по-малко рискуваха, знаейки че минимална грешка може да се окаже фатална. При равенство 1:1 завършиха редовните 90 минути и това стана четвъртият мач от програмата за Купата, който влезе в продължения.

В 112-ата минута Пирин поведе в резултата. "Орлетата" направиха бърза контраатака, при която Аймен Суда пое топката и преодоля много терен, без да бъде атакуван, пусна към Иван Тасев по диагонала, който я шутира покрай Краси Костов и реализира за 2:1.

До последния съдийски сигнал Ботев Враца търсеше гола. В 120-ата минута гостите бяха много близо до изравняването. При разбъркване в наказателното поле на гостите беше отправен удар по посока вратата на Ковальов, който стражът на „орлетата“ отрази. Така Пирин съхрани аванса си до края и се поздрави с класиране напред за Купата.

Официално: Ботев (Враца) се раздели и с френско крило