Александър Александров с първо злато за България на "Странджата"

Александър Александров с първо злато за България на "Странджата"

"Поклон пред публиката за страхотната подкрепа през целия двубой"

Александър Александров спечели първото злато за България на 64-то издание на турнира "Странджа". Той разби узбекистанеца Олим Хусанбоев с 21:7 точки.

Българинът беше безапелационен и в трите рунда, като разликата в точките ясно показва превъзходството му през целия двубой. Нашият състезател беше мощно подкрепян от зрителите в пълната зала "Универсиада".

"Радостен съм. През цялото време играх моята си игра и не му позволих да направи нищо. Съперникът Олим Хусанбоев не беше чак толкова класен, но въпреки това аз излязох пределно мобилизиран, за да не допусна някаква изненада.

Поклон пред публиката за страхотната подкрепа през целия двубой", сподели Александров след победата.

Нови 14 медала за България от "Купата на Президента"

Днес срещите в Асикс арена продължават в категория мъже и жени

Зам.-министър Стоян Андонов се срещна с главния спортен директор на Международната федерация по джудо

Двамата обсъдиха подготовката и организацията на Световното първенство по джудо за кадети, което България ще приеме в края на август

Рами Киуан си гарантира медал на Световната купа

Родният боксьор вече е полуфиналист

Поптолева отпадна от Световната купа по бокс

Венелина Поптолева загуби на четвъртфиналите в категория до 54 килограма при жените на Световната купа по бокс "Феликс Щам" във Варшава.

Чолов остана с бронз от Световната купа по бокс

Българинът Уилиам Чолов завърши с бронзов медал участието на Световната купа по бокс във Варшава.

Радослав Росенов загуби в четвъртфиналите на Световната купа по бокс в Полша

Турнирът във Варшава продължава и в днешния ден, като на ринга ще се качат още четирима български боксьори

Златислава Чуканова донесе още един медал за България от СК в Полша

В категория до 51 килограма Злати показа много воля и успя да спечели мача си с монголката Мунгунсаран Балсан

Над 200 таланти от повече от 50 клуба на ринга в Благоевград

Благоевград ще приеме Държавния личен шампионат по бокс за юноши. Първенството започва днес, 13 май и ще продължи до събота, 17 май. 

Българин със световна титла по карате киокушин

Тази титла е за България, обяви Неджми Бозов