България стартира ударно на международен турнир по таекуондо в София

България стартира ударно на международен турнир по таекуондо в София

Вижте подробности

Четири златни, три сребърни и три бронзови отличия завоюваха българските състезатели в първия ден на международната надпревара по таекуондо за юноши и кадети "България Оупън G1 2024" в София.

Така България се нареди в челната тройка на общото класиране, изпреварвайки някои от най-силните държави в спорта.

Ранковото състезание се провежда в столичната "Асикс Арена" с над 1700 участници в дните 2-4 март.

Надпреварата бе открита от председателя на Комисията по спорта в Народното Събрание, г-жа Небие Кабак в присъствието на президента на Българската федерация по таекуондо Слави Бинев и доайена на бойните изкуства в България г-н Чавдар Чернев. 

Три са златните медали при юноши и девойки, които националите спечелиха сред силната конкуренция. Мартин Симеонов в категория -59кг и Красимир Лилов в категория 73кг, възпитаници на клуб Турбо, завоюваха златото. Първо място спечели след отлична игра и Дея Пеева в категория -44кг при девойките. Тя е възпитаничка на ТК Класа, пишат от Българската федерация по таекуондо.

При кадетите, силната конкуренция не попречи на българите и те спечелиха един златен, три бронзови и три сребърни отличия. Шампион в категория -57кг стана Йордан Ангелов от ТК Гладиатор, който премина през конкуренцията и стигна до първото място. Със сребърните отличия се окичиха Любослав Миланов от ТК Класа в категория -33кг, Денислав Добринов в категория 49кг, възпитаник на ТК Кондор 2000 и Петър Борисов в категория 61кг от ТК Херея. Бронзови медали в силната надпревара бяха спечелени от Алексис Велков в категория -37кг от ТК Херея, Виктор Вангелов в категория 41кг от клуб Феникс и възпитаникът на ТК Гладиатор Атанас Вакачиев в категория 45кг.

 Днес първенството в столичната "Асикс Арена" продължава с битките при мъже и жени.

Джейк Пол: Ще се върна и ще продължа да побеждавам

Американецът си тръгна нокаутиран и с две фрактури след битката с Джошуа

Джейк Пол е с две фрактури на брадата след мача с Антъни Джошуа

Американският инфлуенсър Джейк Пол е с две фрактури на брадата след мача си с британеца Антъни Джошуа.

Антъни Джошуа отказа Джейк Пол с нокаут в Маями (ВИДЕО)

След успеха Джошуа потвърди намерението си за мегасблъсък с Фюри

Джошуа: Молете се за Пол, ще има нужда

Бившият двукратен световен шампион в тежка категория Антъни Джошуа не оставя съмнения, че ще доминира в дългоочаквания и силно критикуван професионален двубой срещу Джейк Пол

Световен шампион не отписва Джейк Пол срещу Джошуа

Сензационна прогноза разтърси боксовия свят преди сблъсъка между Джейк Пол и Антъни Джошуа в Маями

Хърн: Загуба от Джейк Пол е равна на унижение за Джошуа

Боксовата битка в тежка категория е в събота

Световен шампион по бокс прекратява кариерата си

Световният шампион във версиите Световната боксова асоциация (WBA), Световната боксова организация (WBO) и Международната боксова федерация (IBF) в суперсредна категория Терънс Крауфорд (САЩ) обяви, че прекратява кариерата си.

Мани Пакиао: Имам планирани няколко битки за догодина

Пакиао има рекорд от 62 победи

Адвокат е сумист на годината за 2025-а

Българската федерация по сумо отличи най-успелите си състезатели