Джошуа увърта за мач срещу Кобрата

Джошуа увърта за мач срещу Кобрата

Антъни Джошуа и Владимир Кличко ще се бият пред 90 000 зрители на "Уембли"

Мениджърът на Антъни Джошуа Еди Хърн потвърди, че ако британецът иска да запази световната си титла на IBF, той ще трябва да се изправи срещу Кубрат Пулев. До мач между двамата ще се стигне в края на лятото на 2017-а, но само при две усло­вия.

Първото е настоящият шампион на международната федерация да запише 19-ата си поредна победа, което оз­начава и да нанесе четвърта загуба в кариерата на Влади­мир Кличко. Двамата ще се из­правят един срещу друг на 29 април на стадион "Уембли". Битката ще е за пояса на Джошуа и за вакантните та­кива на WBA и IBO. Първите билети за нея вече бяха пусна­ти в продажба и изчерпани за по-малко от час. На трибуните ще има 90 хиляди, след ка­то лично кметът на Лондон одобри цифрата.

Второто е свързано с жела­нието на британеца да бокси­ра със задължителния претен­дент, какъвто е Кобрата. Ако Антъни иска да се срещне с българина, то такъв мач ще има. Ако обаче няма намере­ние да се качи на един ринг с него, това ще означава и овакантяване на титлата, а Пулев да боксира за нея срещу следващия в ранглистата на IBF.

"Кубрат е официалният претендент, така че след Кличко ще трябва да се раз­правим и с него. Ще видим обаче дали ще го направим или не. Определено искаме да запазим титлата, но ще гово­рим за него едва след като спечелим на 29 април", сподели Еди Хърн.

Мениджърът отново даде да се разбере, че приоритет за Джошуа след мача с Влади­мир ще бъде сблъсък с Дионтей Уайлдър. Остава отво­рен въпросът дали Антъни ще тръгне към американеца преди да направи задължителна защита с Кубрат, или първо ще избере да се срещне с интерконтиненталния шам­пион на WBA.

България си гарантира два медала от Световното по бокс

Рами Киуан и Радослав Росенов ще вземат отличия в Ливърпул

Първи медал за България от Световното по бокс

Радослав Росенов гарантира отличие за страната ни в Ливърпул

Уилиам Чолов остана 5-и на Световното по бокс

Българинът не успя да надвие европейския шампион Габриел Веочич

Джошуа нападна Тайсън Фюри с обиди

Непрестанната вражда между британските боксьори продължава

България с два медала на Европейското по сават

Българските състезатели спечелиха два медала на Европейското първенство по сават (френски бокс) в стил "асо" за мъже и за жени в австрийския град Вайц.

Радослав Росенов и Рами Киуан се класираха на четвъртфиналите на Световното първенство по бокс

Българите Радослав Росенов и Рами Киуан влязоха в топ 8 в категориите си от Световното първенство по бокс в Ливърпул, след като записаха доминантни победи на осминафиналите

Викторио Илиев отпадна от Световното първенство по бокс

Надпреварата се провежда в Ливърпул

Конър Макгрегър официално стартира кампанията си за президент на Ирландия

Той получи подкрепа не от кого да е, а от Илон Мъск

Уилям Чолов дебютира с победа на Световното по бокс

В категория до 80 килограма българинът стигна до успех с 5:0 гласа