Котоошу не успя да спре Баруто

Котоошу не успя да спре Баруто

Калоян Махлянов-Котоошу не успя да спре победния ход на Баруто на пролетния супертурнир по сумо в Осака в десетия ден от надпреварата.

Калоян Махлянов-Котоошу не успя да спре победния ход на Баруто на пролетния супертурнир по сумо в Осака в десетия ден от надпреварата.

 
Естонецът пребори Българския Гъливер с най-разпространената хватка "йорикири", записвайки своята десета поредна победа. Баруто се бори в Осака за званието "одзеки" и за да реализира своята бленувана цел, трябва да постигне още три победи в оставащите пет кръга.
 
В същото време Калоян на практика загуби шансовете си за втора в своята кариера Купа на Императора, след това трето поражение, съобщава БГНЕС. .
 
Без загуба продължава и Хакухо. Великият шампион с лекотапобеди Тосаютака, който за първи път излезе на дохьото срещу "йокодзуна". Пред българина е и Харумафуджи с девет победи и една загуба.
 
Утре в 11-и кръг Котоошю излиза срещу маегашира Хомашо.
България с осем боксьори на Световната купа

Турнирът в Астана е от 30 юни до 7 юли

Златислава Чуканова отпадна за Световната купа по бокс заради контузия

Осем български национали по бокс ще пътуват за Астана (Казахстан), където от 30 юни до 7 юли ще се проведе Световна купа за мъже и жени.

Шефът на бокса: Олимпийските игри ще бъдат за децата, ако сме изключени

Олимпийската надпревара по бокс ще се превърне в просто младежки турнир, ако Международната боксова асоциация (ИБА) остане изключена като ръководен орган, заяви президентът на организацията Умар Кремльов.

Легендарният Джон Джоунс се оттегли от UFC

Последният му мач е от 2024 година

Отличник: Рами Киуан с 6 от 6 в Полша

Двубоят бе част от подготовката на Киуан по пътя към Световната купа в Казахстан

Преместиха световното по борба от София в Самоков

Световното първенство по борба за юноши и девойки беше преместено от София в Самоков, съобщават от БФ Борба. 

Ивет Горанова: На прав път съм

„Днес заминавам за Сърбия и започвам подготовката за Световното“

30 златни медала за България на Световната купа по кикбокс в Унгария

Още 14 златни медала спечелиха българските кикбоксьори в последния ден на юбилейната 30-а Световна купа по кикбокс в Будапеща (Унгария).

16 златни медала за България в предпоследния ден на Световната купа по кикбокс

Състезанието в Унгария се провежда в спортна зала "BОК HALL" с участието на 2643 състезатели от 52 държави