Красимир Инински: Вратите на АИБА са отворени за всички боксьори

Красимир Инински: Вратите на АИБА са отворени за всички боксьори

"Всички български състезатели, играли като професионалисти, имат шанс за Рио"

Президентът на Българската федерация по бокс Красимир Инински коментира решението на международната централа (АИБА) да разреши участието на професионалисти на олимпийските игри в Рио де Жанейро. Самият Инински участва в извънредния конгрес на АИБА в Лозана и бе един от 84-те делегати, подкрепил решението.

„Това наистина е революционно решение за бокса. Сега вратите на АИБА са отворени за всички боксьори – обяви президентът на БФБ. - Всички български състезатели, играли като професионалисти, имат шанс за Рио. Специално за Кубрат Пулев мога да кажа, че за мен той дори не трябва да минава през квалификации, а директно да получи право да боксира на олимпиадата – толкова е добър. Правилата на МОК обаче се такива и всеки трябва да заслужи квотата си за игрите“, допълни Инински.

До 23 юни всички профибоксьори на България трябва да заявят желанието си пред БФБокс да участват в квалификационния турнир във Венецуела през юли. Там ще се раздадат последните 26 квоти за Рио, разясни още Инински.

Рами Киуан: Полуфиналът не ме задоволява

Това е игра, в която вярвам, че съм по-добър от него, обяви родният боксьор

Стефан Топуров: Тодор Живков ми обеща награда (ВИДЕО)

Първият човек в историята, вдигнал над главата си три пъти собственото си тегло

България си гарантира два медала от Световното по бокс

Рами Киуан и Радослав Росенов ще вземат отличия в Ливърпул

Първи медал за България от Световното по бокс

Радослав Росенов гарантира отличие за страната ни в Ливърпул

Уилиам Чолов остана 5-и на Световното по бокс

Българинът не успя да надвие европейския шампион Габриел Веочич

Джошуа нападна Тайсън Фюри с обиди

Непрестанната вражда между британските боксьори продължава

България с два медала на Европейското по сават

Българските състезатели спечелиха два медала на Европейското първенство по сават (френски бокс) в стил "асо" за мъже и за жени в австрийския град Вайц.

Радослав Росенов и Рами Киуан се класираха на четвъртфиналите на Световното първенство по бокс

Българите Радослав Росенов и Рами Киуан влязоха в топ 8 в категориите си от Световното първенство по бокс в Ливърпул, след като записаха доминантни победи на осминафиналите

Викторио Илиев отпадна от Световното първенство по бокс

Надпреварата се провежда в Ливърпул