Кубрат Пулев се прибра в България: Скоро очаквам следващия си мач

Кубрат Пулев се прибра в България: Скоро очаквам следващия си мач

„12 шева ми направиха - след аркадата или трябваше да се предам, или да се втурна да го пребивам“, каза Кобрата в София

Официалният претендент за световната титла в тежка категория на Международната боксова федерация (IBF) Кубрат Пулев се завърна в България след впечатляващата победа с нокаут срещу Богдан Дину при дебюта си на американска земя.

Кобрата кацна на летище “София”, след като в неделя сутринта българско време постигна 27-мата си победа на професионалния ринг и 14-а с нокаут.

“Уникално е всичко, имах и минуси, имах и още неща, върху които да работя. Труден мач, можеше да загубя, на моменти не знаех дали няма да загубя. Усещах в четвъртия рунд, след аркадата, че губя. Той се юрна да ме убива, но не му се получиха нещата. Нали затова тренирам толкова години, за да може волята ми да е на съвсем друго ниво.“

„Огромна разлика е в Америка, хората и пазарът са по-различни. Екипът е съвсем друг и нещата са много по-различни. Хората от “Топ Ранк” са много по-различни, по-позитивни, оценяват всичко - дори и целувката”, каза Кобрата на българска земя, цитиран от Спортал.

"Съвсем скоро очаквам следващия си мач. Още на ринга Боб Аръм попита кога искам да играя пак - уникален мач, всички са възхитени. Има неща за изчистване - 12 шева ми направиха. Малко беше дискомфортно да играя в САЩ, за първи път ми взеха допинг контрол непосредствено преди мача. Така че имаше и дискомфорт, все пак и брат ми се би на галата.“

"Сега ще махна шевовете вкъщи с една ножица, аз все пак съм истински български мъж и съм корав. Само една седмица ми трябва почивка, но може би ще са малко повечко, защото тази аркада си влияе. След 3-4 месеца очаквам следващия двубой, най-вероятно ще е Ню Йорк."

„Нямаше как да имам различна тактика след аркадата - или трябваше да се втурна да го утрепя, или да се предавам. Евала на кътмена (Тони Фернандес), че се справи с аркадата и успя да я затвори. След такова злощастно развитие, не ми оставаше друго, освен да се хвърлям да го размазвам", обобщи Пулев.

Рами Киуан ще се боксира за световната титла

Българинът на финал в категория до 75 кг на първенството в Ливърпул след победа над англичанин

Радослав Росенов остана с бронз от Световното по бокс

След загуба в полуфинала

Рами Киуан: Полуфиналът не ме задоволява

Това е игра, в която вярвам, че съм по-добър от него, обяви родният боксьор

Стефан Топуров: Тодор Живков ми обеща награда (ВИДЕО)

Първият човек в историята, вдигнал над главата си три пъти собственото си тегло

България си гарантира два медала от Световното по бокс

Рами Киуан и Радослав Росенов ще вземат отличия в Ливърпул

Първи медал за България от Световното по бокс

Радослав Росенов гарантира отличие за страната ни в Ливърпул

Уилиам Чолов остана 5-и на Световното по бокс

Българинът не успя да надвие европейския шампион Габриел Веочич

Джошуа нападна Тайсън Фюри с обиди

Непрестанната вражда между британските боксьори продължава

България с два медала на Европейското по сават

Българските състезатели спечелиха два медала на Европейското първенство по сават (френски бокс) в стил "асо" за мъже и за жени в австрийския град Вайц.