Кубрат Пулев: След мача с Кличко, приятелите ми драстично намаляха

Кубрат Пулев: След мача с Кличко, приятелите ми драстично намаляха

Бях глупав и зелен, затова загубих през 2014 година, признава боксьорът

Докато се подготвя на Белмекен, Кубрат Пулев използва времето и за равносметка. Оказва се, че след единствената загуба в кариерата му на професионалния ринг, приятелският кръг около боксьора рязко се е свил.

„Не съжалявам. Даже напротив. Благодаря на Господ, че ми показа кои са истинските хора край мен“, връща се назад във времето Кобрата в интервю пред bTV.

Той е силно критичен към себе си и за начина, по който е провел двубоя срещу именития украинец на 14 ноември 2014 г. в Хамбург.

„Бях глупав и зелен. Нямах никой край себе си, който да ме научи. Не знаех основни неща. Кличко въртеше страхотни номера, мачът дори се отложи веднъж. Просто бях млад, много подготвен и силен, но нямах абсолютно никаква стратегия“, разказва Пулев, който всеки момент очаква да постигне договорка с Антъни Джошуа за мач между тях за световната титла.

„Джошуа е силен, експлозивен, с много тежък удар. Знаем неговите силни страни. Но и аз съм силен, боксирам се с голяма доза интелект“, коментира Кобрата, който за трети път в кариерата си при професионалистите е със статут на задължителен претендент за световната титла, версия Международна боксова федерация IBF.

Пулев ще остане на Белмекен до първата седмица на февруари, след което ще се насочи или към Германия за нов тренировъчен лагер, или към САЩ.

България с първи полуфиналист на Световното по борба в Самоков

Кристиян Миленков е първият полуфиналист за България на Световното първенство по борба за младежи и девойки до 20 години.

Последен шанс за медал за боркините на Свотовното в Самоков

Емили Апостолова ще се бори на репешажите на Световното първенство за младежи и девойки до 20 години в Самоков, след като победилата я по-рано днес Каял Каял от Индия достигна до финалите.

Имане Хелиф отрече, че се оттегля от спорта

"Това са злонамерени твърдения", обяви тя

Бивш шампион в UFC се завръща на галата в Рио

Фигередо се прибира у дома за любовта на феновете

Зам.-министър Георгиев откри световното първенство по борба в Самоков

Провеждането на световно първенство по борба е привилегия и огромна отговорност за страната ни. Това каза заместник-министърът на младежта и спорта Димитър Георгиев по време на откриването на световното първенство по борба за юноши и девойки до 20 г., което се провежда в „Арена Самоков“.

Младежките национали по бокс ще се бият на силен турнир в Сараево

Александър Александров и Фикрет Ереджебов водят отбора

Удар по Кобрата! Пропадна защита на титлата му

Кубрат Пулев няма да излезе в защита на редовната световна титла на WBA срещу Майкъл Хънтър.

Хамзат Чимаев не се “претоварва” преди UFC 319

Чеченецът излиза в битка за пояса в средна категория

Скандалите преследват Франсис Нгану и в PFL

Бъдещето на камерунеца в организацията е под въпрос