Нигерийския кошмар: Ще спечеля, ще видите (ВИДЕО+СНИМКИ)

Нигерийския кошмар: Ще спечеля, ще видите (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Самюел Питър е същински звяр, той е готов", подчерта треньорът му

Съперникът на Кубрат Пулев за интерконтиненталната титла на WBA – Самюел Питър, е сигурен в успеха си. Двамата се срещат по време на боксовата гала-вечер Night of the Champions на 3 декември в зала „Арена Армеец”. 
 
„Готов съм. Тук съм, за да победя. Ще има страхотен сблъсък. Предстои страхотен мач. Ще спечеля, ще видите. Всичко ще вложа, за да победя. Не се бойте, аз съм роден шампион”, каза Нигерийския кошмар по време на официалната пресконференция в София. 
 
Треньорът на Питър – Родни Крислър, определи своя боксьор като „същински звяр”. Наставникът счита, че Питър е абсолютно подготвен. 

 
„Вече 1 година тренираме, подготвени сме. Самюел Питър е много добре подготвен. Гледахме различни видеозаписи, подготвени сме. Сам има какво да покаже на ринга, ще се убедите сами. Самюел Питър е същински звяр, той е готов. Той трябва да бъде себе си. Въобще не се притеснявам за Сам, по-скоро се притеснявам за неговия опонент”, каза Крислър.

 
Като мениджър на Питър се явява българинът Ивайло Гоцев. 
 
„Самюел три пъти се е срещал с братята Кличко, два пъти с Виталий. В събота ще стане едно голямо шоу, среща между двама гиганти в тежка категория”, каза Гоцев.  

 

Мани Пакиао ще се бие на 47 години

Филипинската легенда Мани Пакиао все още не е приключил с бокса и ще се завърне на ринга на 18 април, за да се изправи срещу бившия световен шампион в полусредна категория Руслан Проводников в 10-рундов демонстративен мач, предава АП. 

Тайсън Фюри се завръща заради трагедията с Антъни Джошуа

Британецът Тайсън Фюри заяви, че злощастната автомобилна катастрофа на Антъни Джошуа в Нигерия, която доведе до двама смъртни случая, е била „повратна точка“ за него в решението му да се завърне на професионалния боксов ринг.

Триумф в ММА: Ангел Алиев завоюва европейска титла в Белград

Българска федерация по ММА записа поредна златна страница в своята история

Тайсън Фюри се завръща

Тайсън Фюри ще се завърне на ринга на "Тотнъм Хотспър стейдиъм" на 11 април

Ударно начало за българските ММА бойци на Европейското първенство в Белград

В първия състезателен ден националите ни спечелиха 1 златен, 1 сребърен и 3 бронзови медала, с което дадоха ясна заявка за силно българско присъствие на шампионата

Джудистите ни с две титли и бронз във втория ден на Еврокупата в София

В турнира участие взеха 385 състезатели от 39 държави