Официално: Джошуа ще защитава титлата на 26 ноември в Манчестър

Официално: Джошуа ще защитава титлата на 26 ноември в Манчестър

На 99% негов съперник ще бъде Кубрат Пулев

Световният шампион в тежка категория на IBF Антъни Джошуа официално потвърди, че следващата защита на титлата му ще бъде на 26 ноември в „Манчестър Арена”.

На 99% негов съперник за шампионския пояс ще бъде българската звезда в тежката категория Кубрат Пулев. Официалното съобщение за съперника на Джошуа ще дойде в края на месеца, в седмицата, която стартира от 26 септември.

В последния си мач Джошуа защити успешно титлата си през юни срещу американеца Доминик Бризийл.

„Нямам търпение отново да тръгна на север и да покажа на хората в Манчестър колко много по-добър съм сега от последния път, когато бях там. Бях вдъхновен през лятото от бойците на Олимпиада. Това ми даде нов поглед на нещата и огромно желание да се върна на ринга”, заяви британецът, който също е олимпийски шампион.

Последните пет сблъсъка на Джошуа се проведоха в култовата „О2 Арена” в Лондон. Сега той ще се бие в Манчестър за първи път от септември 2014-а.

Сблъсъкът в Манчестър вероятно ще доведе и много българи в залата. На Острова има много голяма българска общност и може да се очаква мощна подкрепа не само за местния любимец Джошуа, но и за Кобрата.

Шефът на бокса: Олимпийските игри ще бъдат за децата, ако сме изключени

Олимпийската надпревара по бокс ще се превърне в просто младежки турнир, ако Международната боксова асоциация (ИБА) остане изключена като ръководен орган, заяви президентът на организацията Умар Кремльов.

Легендарният Джон Джоунс се оттегли от UFC

Последният му мач е от 2024 година

Отличник: Рами Киуан с 6 от 6 в Полша

Двубоят бе част от подготовката на Киуан по пътя към Световната купа в Казахстан

Преместиха световното по борба от София в Самоков

Световното първенство по борба за юноши и девойки беше преместено от София в Самоков, съобщават от БФ Борба. 

Ивет Горанова: На прав път съм

„Днес заминавам за Сърбия и започвам подготовката за Световното“

30 златни медала за България на Световната купа по кикбокс в Унгария

Още 14 златни медала спечелиха българските кикбоксьори в последния ден на юбилейната 30-а Световна купа по кикбокс в Будапеща (Унгария).

16 златни медала за България в предпоследния ден на Световната купа по кикбокс

Състезанието в Унгария се провежда в спортна зала "BОК HALL" с участието на 2643 състезатели от 52 държави

„Тракиец“ (Пд) с първа отборна титла от 25 години

Пловдивчани излязоха на върха със 140 точки

Наше момче продължава на репешажите в Скопие

Алекс Грозданов излиза срещу Рашид Бетергараев