Пети медал за България от Купа „Странджа“

Пети медал за България от Купа „Странджа“

В петък ни очакват още 6 мача с родно участие

Йордан Морехон донесе пети медал за България от боксовия турнир за Купа "Странджа“.

Националът ни се присъедини към Златислава Чуканова (50 кг), Станимира Петрова (54), Светлана Каменова (57) и Аслъхан Мехмедова (60), класирайки се на полуфиналите в юбилейното 75-то издание на турнира.

Натурализираният кубинец си осигури минимум бронзово отличие при най-тежките (+92 кг), след като победи Алгирдас Баниулис (Литва). Морехон успя да се справи с литовеца след 5:0 съдийски гласа. Той бе много убедителен в хода на целия мач и в събота ще боксира за място на финала в категорията срещу представителя на Украйна Васил Ткачук.

Поражение допусна Кристиян Димитров. В категория до 92 килограма българинът направи здрав мач с боксиращия се за Гърция Вагкан Наницанян, но отстъпи с 0:4 съдийски гласа.

В петък ни очакват още 6 мача с българско участие. На ринга ще видим носителя на Купа „Странджа“ в последните две години – Радослав Росенов (63.5 кг), Ясен Радев (54), Росен Марков (67), Рами Киуан (71), Уилиам Чолов (75) и Кристиян Николов (80).

Християн Георгиев завърши пети на Световното първенство по таекуондо

Георгиев показа висока концентрация и тактическа зрялост

Наш джудист с бронз на Европейска купа

Преслав Николов спечели бронзов медал на Европейската купа по джудо за кадети в Кранска гора (Словения).

Пресиян Генов е европейски шампион по бокс за ученици в Будва

България има своя нов европейски шампион по бокс. Пресиян Генов тръгна по стъпките на големите имена в българската боксова история, покорявайки върха на Стария континент при най-тежките (+90 кг).

Нурмагомедов отново гледа към пояса в UFC

Руснакът преодоля изпитанието Марио Баутиста на UFC 321

Мурзаканов откри основната карта с тежък нокаут

Руснакът “изгаси лампите” на Александър Ракич на UFC 321

Италианец дели Пресиян Генов от европейската титла

Двамата ще си оспорват короната в тежка категория (+90 кг)

Скандалният Тин отново мачка на ринга

Тайванският боксьор с безпроблемна победа срещу студентка

България ще е домакин на Световното по таекуондо за младежи

Само ден преди началото на Световното първенство по таекуондо за мъже и жени в Уси,Китай, България записа първи успех.

В Будва: Ана Добрева с медал от Европейското по бокс за ученици

Младата българка си гарантира минимум бронзово отличие