Планират реванш между Кличко и Джошуа през октомври

Планират реванш между Кличко и Джошуа през октомври

„Ще поискаме временно отлагане на задължителната защита на титлата на IBF”, коментира Еди Хърн

От лагера на Антъни Джошуа ще поискат временно отлагане на задължителната защита на световната титла във версия IBF, ако Владимир Кличко се съгласи на реванш. Това съобщи промоутърът на британския боксьор в тежка категория Еди Хърн.

27-годишният Джошуа нокаутира Кличко на "Уембли" в края на миналия месец и спечели шампионските колани на IBF, WBA и IBO.

Британецът има първа задължителна защита на титлата си на IBF срещу Кубрат Пулев, но приоритет му е реванш с Кличко, ако украинецът не реши да се откаже от бокса.

"Ще поискаме разрешение за временно отлагане на задължителната защита по изключение, за до можем да се срещнем отново с Кличко. Тогава ще зависи от решението на IBF, дали ще ни го даде", заяви Хърн.

Той е в добри отношения със "Зауерланд", промоутърската агенция на Пулев, като намекна, че ще се стигне до подобно споразумение.

"Едно от нещата, които са важни за нас, е от "Зауерланд" да не се противопоставят. Но ако Джошуа бъде лишен от титлата на IBF, то Пулев ще трябва да се боксира срещу Карлос Такам за вакантния колан. "Зауерланд" не искат да възразяват. Говорим непрекъснато с Кале Зауерланд и съм уверен, че ще се разберем", каза още Хърн.

Агентът вярва, че Кличко ще се възползва от опцията за реванш. Украинецът в момента е на почивка със семейството си и се очаква да вземе решение през следващия месец.

"Предполагаме, че Кличко ще поиска реванш. Вярвам, че това ще стане. Затова вече търсим подходящата дата", каза още Хърн.

На този етап Кардиф е фаворит да приеме новата боксова битка между Джошуа и Кличко, а най-вероятно това ще стане на 28 октомври. Другите варианти за домакинство на срещата са Лас Вегас, Китай или Дубай.

Легендарният Джон Джоунс се оттегли от UFC

Последният му мач е от 2024 година

Отличник: Рами Киуан с 6 от 6 в Полша

Двубоят бе част от подготовката на Киуан по пътя към Световната купа в Казахстан

Преместиха световното по борба от София в Самоков

Световното първенство по борба за юноши и девойки беше преместено от София в Самоков, съобщават от БФ Борба. 

Ивет Горанова: На прав път съм

„Днес заминавам за Сърбия и започвам подготовката за Световното“

30 златни медала за България на Световната купа по кикбокс в Унгария

Още 14 златни медала спечелиха българските кикбоксьори в последния ден на юбилейната 30-а Световна купа по кикбокс в Будапеща (Унгария).

16 златни медала за България в предпоследния ден на Световната купа по кикбокс

Състезанието в Унгария се провежда в спортна зала "BОК HALL" с участието на 2643 състезатели от 52 държави

„Тракиец“ (Пд) с първа отборна титла от 25 години

Пловдивчани излязоха на върха със 140 точки

Наше момче продължава на репешажите в Скопие

Алекс Грозданов излиза срещу Рашид Бетергараев

Радослав Росенов с втора победа на професионалния ринг

Впечатлен от видяното остана и Антъни Джошуа