РАЗКРИТИЕ: Чар се бил допингиран срещу Кобарата

РАЗКРИТИЕ: Чар се бил допингиран срещу Кобарата

Само преди няколко часа научих, че след отваряне на първата проба на Чар, тя е положителна за допинг, каза Пулев

Последният съперник на Кубрат Пулев - Махмуд Чар, отново е уличен с допинг. Това обяви самият Пулев пред телевизия 7/8.

"Състезавал съм се срещу допингиран боксьор. Само преди няколко часа научих, че след отваряне на първата му проба, тя е положителна за допинг. Нанесох му много сериозни тежки удари, а той не помръдна", обясни Кобрата.

Германският боксьор бе уличен в употреба на забранени препарати и през 2018 година. Така той загуби по служебен път титлата си на WBA.

Тези дни се появи информация, че двамата бойци водят преговори за реванш, след като се биха през декември 2024 г. в София. Именно тогава Пулев спечели регулярната титла на WBA в тежка категория.

 

Снимка: БГНЕС

Махачев коментира ритуалите преди битка на Топурия

Руснакът е бил изненадан от поражението на испанеца срещу Джъстин Гейджи

Двама от ЦСКА се включват в националния тим по борба

Радостин Василев и Алан Дзабиев са първите от 13 поканени състезатели на СК Борба ЦСКА, които се включват в тренировъчния процес на националния отбор в класически стил, съобщава Българска федерация по борба.

Борбата отстрани състезател, уличен в употреба на допинг

Българска федерация по борба е отстранила от националния отбор в класически стил състезател, уличен в употребата на допинг, съобщават от организацията.

Назначиха нов треньор на класиците

Двукратният световен и европейски шампион Андрей Димитров е избран за старши треньор на националния отбор по борба в класическия стил, съобщават от БФБорба.

Федерацията по борба отговори на Армен Назарян

Българската федерация по борба излезе с отговор на изявлението на двукратния олимпийски шампион Армен Назарян от по-рано днес по отношение на лиценза на синовете му Едмонд и Гриша за участие в международни турнири.

Армен Назарян е разочарован, че синовете му нямат лиценз, за да се състезават за България

Двукратният олимпийски шампион по борба Армен Назарян призова Българската федерация по борба да даде лиценз на синовете му - Едмонд и Гриша, за да могат да представляват страната на международни състезания.