Таекуондистите минаха кантар преди Световното в Италия

Таекуондистите минаха кантар преди Световното в Италия

Утре е официалното откриване, а състезанията започват от четвъртък

Националите по таекуон-до ITF пристигнаха в Италия за Световното първенство за юноши и девойки, което ще се проведе от утре до неделя в Андрия.

След дългия и изморителен път от България състезателите минаха кантар за определяне на категориите и вече очакват с нетърпение началото на надпреварата.

Утре е официалното откриване, а състезанията започват от четвъртък. Общо 21 български таекуондисти ще се борят за медалите. В групата е и Евгени Тодоров, който ще участва в 7-то Световно първенство за ветерани, което ще върви наравно с шампионата за юноши и девойки.

“Отборът е добре подготвен, идваме в Италия след 3-седмичен лагер. Настроението е добро и се надяваме да се представим на ниво. Не искам да говоря за това колко медала можем да спечелим. Имаме добри състезатели, някои от тях европейски шампиони, така че имаме своите шансове”, заяви старши треньорът на националния отбор Тодор Козладеров.

Участие в турнира ще вземат състезатели от 133 страни, което говори за убийствената конкуренция. 

Мани Пакиао ще се бие на 47 години

Филипинската легенда Мани Пакиао все още не е приключил с бокса и ще се завърне на ринга на 18 април, за да се изправи срещу бившия световен шампион в полусредна категория Руслан Проводников в 10-рундов демонстративен мач, предава АП. 

Тайсън Фюри се завръща заради трагедията с Антъни Джошуа

Британецът Тайсън Фюри заяви, че злощастната автомобилна катастрофа на Антъни Джошуа в Нигерия, която доведе до двама смъртни случая, е била „повратна точка“ за него в решението му да се завърне на професионалния боксов ринг.

Триумф в ММА: Ангел Алиев завоюва европейска титла в Белград

Българска федерация по ММА записа поредна златна страница в своята история

Тайсън Фюри се завръща

Тайсън Фюри ще се завърне на ринга на "Тотнъм Хотспър стейдиъм" на 11 април

Ударно начало за българските ММА бойци на Европейското първенство в Белград

В първия състезателен ден националите ни спечелиха 1 златен, 1 сребърен и 3 бронзови медала, с което дадоха ясна заявка за силно българско присъствие на шампионата

Джудистите ни с две титли и бронз във втория ден на Еврокупата в София

В турнира участие взеха 385 състезатели от 39 държави