Три българки на полуфиналите на ЕП по бокс

Три българки на полуфиналите на ЕП по бокс

Стойка Петрова, Севда Асенова и Светлана Каменова постигнаха победи на 1/4-финалите в своите категории

Стойка Петрова България победи олимпийската шампионка от Лондон 2012 Никол Адамс /Англия/ в четвъртфинален мач в категория до 51 килограма на европейското първенство по бокс за жени и се класира за полуфиналите. Така Петрова си осигури най-малкото бронзов медал от първенството на Стария континент.

Петрова с днешната си великолепна победа взе реванш от Никол Адамс, която я победи на четвъртфиналите на летните олимпийски игри в Лондон през 2012 година. 31-годишната тъмнокожа англичанка Никол Адамс е олимпийска шампионка от Лондон-2012 и двукратна европейска шампионка от Катовице-2011 и Ротердам-2013.

Друга българка Севда Асенова победи Наталия Княз /Украйна/ в четвъртфинален мач в категория до 48 килограма на европейското първенство по бокс за жени и също си осигури най-малкото бронзов медал от първенството на Стария континент.

Светлана Каменова пък победи Джоан Ламб /Ирландия/ в четвъртфинален мач в категория до 57 килограма на европейското първенство по бокс за жени. Така Каменова също си осигури най-малкото бронзов медал от първенството на Стария континент. Днес по-късно ще изиграе четвъртфиналния си мач в категория до 60 килограма Деница Елисеева, която има за съперник Каролина Михалчук /Полша/.

Откриха мъртъв бивш световен шампион по бокс

Към момента няма данни за подозрителни обстоятелства около смъртта на Рики Хатън

Инински и Александър Усик изгледаха заедно финалите в Ливърпул

Световното първенство по бокс в Ливърпул завърши за българските национали

Ивет Горанова с два медала в Будапеща

В унгарската столица се проведе международен турнир по карате

Рами Киуан загуби финала, но донесе сребро на България (ВИДЕО)

Рами Киуан не успя да спечели първа световна титла за българския бокс от 2009 г. насам, когато със златото триумфира Детелин Далаклиев.

Михаил Георгиев ще се бори на репешажите на Световното първенство по борба, Хубулов отпадна

Михаил Георгиев ще се бори на репешажите на световното първенство в Загреб (Хърватия), след като отстранилият го молдовски борец Толга Очир стигна стигна до мача за титлата.

Над 400 бойци в общата тренировка на SENSHI. 

Над 400 бойци взеха участие в общата открита тренировка, част от тренировъчния лагер на SENSHI. 

Българска федерация по ММА проведе двудневен курс за рефери и съдии

Българска федерация по ММА е повече от федерация - тя е мисия за всички наши членове, каза Станислав Недков

Две победи и после загуби за борците ни на Световното

Михаил Георгиев и Ален Хубулов спечелиха по една победа на Световното първенство по борба в Загреб, но допуснаха поражения и ще се надяват на репешажи за отличия в първите категории на свободния стил. Полуфиналите в категориите с български борци са тази вечер от 20 часа. 

Последният ни световен шампион по бокс със съвети към финалиста Рами Киуан

Детелин Далаклиев даде ценен съвет на Рами Киуан (75 кг) преди финала от световното първенство по бокс в Ливърпул. Плевенчанинът е последният българин с титла от подобен форум. Той триумфира със златото на световното първенство в Милано през 2009 г.