Успешен старт на нашите боксьори в Париж

Успешен старт на нашите боксьори в Париж

Радослав Росенов се класира за 1/8-финалите

Българският боксьор Радослав Росенов започна с победа участието си на Олимпийските игри.

В категория до 63,5 килограма първият ни боксов национал в Париж победи с пълно съдийско единодушие Баходур Усмонов от Таджикистан - 29:28, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27.

Росенов, който е трикратен носител на купа "Странджа", имаше пълно превъзходство през целия мач срещу много по-опитния си съперник, който има медал от първенството на Азия.

Българинът обаче трябваше да преодолее аркада над лявото око, която се отвори след сблъсък глава в глава между двамата боксьори.

Българският щаб в лицето на старши треньора Жоел Арате и помощниците Александър Александров и Валентин Поптолев, успя да спре кръвотечението и с разумна игра в третия рунд Росенов затвори срещата.

На осминафиналите младият българин, който прави дебют на Олимпийски игри, ще играе с номер 1 в схемата - Уайът Санфорд от Канада.

16 златни медала за България в предпоследния ден на Световната купа по кикбокс

Състезанието в Унгария се провежда в спортна зала "BОК HALL" с участието на 2643 състезатели от 52 държави

„Тракиец“ (Пд) с първа отборна титла от 25 години

Пловдивчани излязоха на върха със 140 точки

Наше момче продължава на репешажите в Скопие

Алекс Грозданов излиза срещу Рашид Бетергараев

Радослав Росенов с втора победа на професионалния ринг

Впечатлен от видяното остана и Антъни Джошуа

Българка с бронз на борба на европейското за кадетки

Андреа Нисева със силно представяне в Скопие

Следващата година вероятно ще е последната на ринга за Антъни Джошуа

Това разкри промоутърът Еди Хърн

Преговорите между Кобрата и Хънтър отиват в съда

Преговорите и потенциалното провеждане на битката между Кубрат Пулев и Майкъл Хънтър за регулярната титла на WBA в тежка категория може да отидат в съда.

Ясен е следващият съперник на Кубрат Пулев

Легендарният Дон Кинг е спечелил търга за организиране на галавечерта

Битката на Кобрата с Хънтър е под въпрос

Все още не е ясно дали Кубрат Пулев ще защитава регулярната титла на Световната боксова асоциация (WBA) срещу Майкъл Хънтър