Японската полиция тараши школи по сумо

Японската полиция тараши школи по сумо

Броени дни преди старта на "Нагоя башьо" японската полиция нахлу в около 30 сумо школи в търсене на доказателства за нелегалната схема за залоги, организирана от японската мафия "якудза", съобщиха местните медии.

Броени дни преди старта на "Нагоя башьо" японската полиция нахлу в около 30 сумо школи в търсене на доказателства за нелегалната схема за залоги, организирана от японската мафия "якудза", съобщиха местните медии.

Ппрез последните седмици "бейзболният скандал" разтърси с невероятна сила светът на древния японски спорт. Полицейски служители в тъмни костюми тази сутрин нахлуха в школите "Ономацу" и "Токицукадзе" в сърцето на Токио, където сумистите са залагали на бейзбол и други спортове, като властите отнеха доста папки с материали. Те освен това претърсиха тренировъчни зали в Нагоя, където в неделя ще стартира поредния супертурнир по сумо. Японската сумо асоциация наказа повече от 10 сумисти в края на миналата седмица и изхвърли завинаги от спорта одзеки Котомицуки, съотборник на Калоян Махлянов-Котоошю в школата "Садогатаке". Вследствие на скандала много спонсори се оттеглиха, а за първи път от 1953 година държавната телевизия NHK отказа да предава турнира на живо, заради поредицата от оплаквания от страна на зрителите.

Учител в школата "Ономацу" заяви пред репортерите в Нагоя: "Съжалявам за всичките проблеми, които бяха причинени. Не мога да ви дам повече детайли, защото в момента тече разследване". Ръководното тяло на японското сумо призна, че най-малко 27 състезатели, майстори в школи и други 13 човека са се признали за виновни в незаконни залози. В Япония е позволено залагането на пари само в състезания с коне и определени моторни спортове.  

България с осем боксьори на Световната купа

Турнирът в Астана е от 30 юни до 7 юли

Златислава Чуканова отпадна за Световната купа по бокс заради контузия

Осем български национали по бокс ще пътуват за Астана (Казахстан), където от 30 юни до 7 юли ще се проведе Световна купа за мъже и жени.

Шефът на бокса: Олимпийските игри ще бъдат за децата, ако сме изключени

Олимпийската надпревара по бокс ще се превърне в просто младежки турнир, ако Международната боксова асоциация (ИБА) остане изключена като ръководен орган, заяви президентът на организацията Умар Кремльов.

Легендарният Джон Джоунс се оттегли от UFC

Последният му мач е от 2024 година

Отличник: Рами Киуан с 6 от 6 в Полша

Двубоят бе част от подготовката на Киуан по пътя към Световната купа в Казахстан

Преместиха световното по борба от София в Самоков

Световното първенство по борба за юноши и девойки беше преместено от София в Самоков, съобщават от БФ Борба. 

Ивет Горанова: На прав път съм

„Днес заминавам за Сърбия и започвам подготовката за Световното“

30 златни медала за България на Световната купа по кикбокс в Унгария

Още 14 златни медала спечелиха българските кикбоксьори в последния ден на юбилейната 30-а Световна купа по кикбокс в Будапеща (Унгария).

16 златни медала за България в предпоследния ден на Световната купа по кикбокс

Състезанието в Унгария се провежда в спортна зала "BОК HALL" с участието на 2643 състезатели от 52 държави