Злато за България от силен международен турнир в Германия

Злато за България от силен международен турнир в Германия

Повече от успешно започва 2017-та година за родното таекуондо WTF

Повече от успешно започва 2017-та година за родното таекуондо WTF. На завършилия силен международен турнир Germany Open, който се проведе в Хамбург, участие взеха 931 състезатели от 41 държави.

Българинът Александър Джорджев спечели златния медал в категодия до 61 кг. при кадетите.  Състезателят на СК "Гладиатор" завоюва отличието в по-горна за него категория. Джорджев игра силно и на полуфинала победи представител на Италия, а на финала спечели срещу състезател от Норвегия.

Владимир Далаклиев при мъжете в категория до 68 кг. остана 3-ти. След като спечели три битки,в решителната за класиране на финал той загуби от представителя на Англия Питър Лонгобарди, който в последствие грабна златния медал. Българската група бе представена още от Теодор Георгиев, Александър Джорджев, Анастасия Вакъвчиева, Луиза Захариева, Митко Джорджев, Мариела Миланова и Зара Увакова.

С този си успех България за пореден път показва, че започва все повече да бъде фактор в международното таекуондо. Като доказателство за това е домакинството на Европейско първенство, което ще се проведе от 6-ти до 9-ти април тази година в столичната зала София. Очаква се близо 450 състезатели от Европа да се включат в надпреварата, като за първи път в България се провежда събитие от подобен ранг.

Шефът на бокса: Олимпийските игри ще бъдат за децата, ако сме изключени

Олимпийската надпревара по бокс ще се превърне в просто младежки турнир, ако Международната боксова асоциация (ИБА) остане изключена като ръководен орган, заяви президентът на организацията Умар Кремльов.

Легендарният Джон Джоунс се оттегли от UFC

Последният му мач е от 2024 година

Отличник: Рами Киуан с 6 от 6 в Полша

Двубоят бе част от подготовката на Киуан по пътя към Световната купа в Казахстан

Преместиха световното по борба от София в Самоков

Световното първенство по борба за юноши и девойки беше преместено от София в Самоков, съобщават от БФ Борба. 

Ивет Горанова: На прав път съм

„Днес заминавам за Сърбия и започвам подготовката за Световното“

30 златни медала за България на Световната купа по кикбокс в Унгария

Още 14 златни медала спечелиха българските кикбоксьори в последния ден на юбилейната 30-а Световна купа по кикбокс в Будапеща (Унгария).

16 златни медала за България в предпоследния ден на Световната купа по кикбокс

Състезанието в Унгария се провежда в спортна зала "BОК HALL" с участието на 2643 състезатели от 52 държави

„Тракиец“ (Пд) с първа отборна титла от 25 години

Пловдивчани излязоха на върха със 140 точки

Наше момче продължава на репешажите в Скопие

Алекс Грозданов излиза срещу Рашид Бетергараев