40 телевизии ще предават пряко Европейското по гребане в Пловдив

40 телевизии ще предават пряко Европейското по гребане в Пловдив

Голям медиен интерес предизвиква тазгодишното Европейско първенство по гребане за мъже и жени в Пловдив, съобщават от пресцентъра на шампионата.

Досега заявки за излъчване на първенството са направени от 14 национални телевизии. Това са България, Германия, Украйна, Хърватия, Чехия, Гърция, Република Ирландия, Италия, Нидерландия, Полша, Румъния, Испания и Швейцария. Европейската федерация по гребане пък ще предава на живо финалните гонки на 31 май (събота) и 1 юни (неделя) в своя сайт.

Председателят на Организационния комитет на първенството Иван Попов обяснява големия медиен интерес с очаквания много силен шампионат на Стария континент.

„В четиридневните състезания ще вземат участие близо 900 гребци в 350 академични лодки. Отборите на 24 европейски страни ще премерят сили в най-бързите води на света – тези на гребния канал в Пловдив. Нашият спорт е най-добре развит на Европейския континент и затова конкуренцията е неимоверна. В „академичното“ гребане не се поставят рекорди, защото спортът силно се влияе от природните условия. Неофициално обаче се регистрират най-добри постижения. Дванадесет от най-добрите световни постижения са регистрирани именно на гребния канал в Пловдив, защото тук водата е много „бърза“. Каналът е построен така, че да няма насрещен вятър, дълбочината е 3-3,5 метра и няма подводни течения, по биологичен път са изчистени всички водорасли", коментира Иван Попов. 

Европейското първенство по гребане за мъже и жени ще се проведе от 29 май до 1 юни на Гребния канал в Пловдив. 

Грациите с нов треньор

Назначиха Кристина Илиева за старши треньор на националния отбор за девойки индивидуално

Зам.-министър Стоян Андонов награди медалистите от Световната купа по скокове на батут във Варна

Световната купа събра водещи спортисти от цял свят, които се състезаваха в дисциплините индивидуални и синхронни скокове

Мариян Михалев се класира за финал на Световната купа по скокове на батут

България ще има представители и във финалите при синхронните скокове

Весела Лечева участва в стратегическа дискусия за спортната стрелба във Франкфурт

Председателят на Българския олимпийски комитет и Българския стрелкови съюз Весела Лечева ще вземе участие днес в кръгла маса във Франкфурт, посветена на бъдещето на спортната стрелба.

Кевин Пенев със сребро от Световната купа по спортна гимнастика

Българският национал изигра стабилно съчетанието си във финала на земя в Унгария

Гергана Павлова със сигурен медал в Чехия

Гергана Павлова се класира за полуфиналите на единично жени на международния турнир по бадминтон в Самобор (Хърватия), с което си гарантира отличие от надпреварата

Валентина Георгиева и Кевин Пенев се класираха за финалите на прескок и на земя в Унгария

България участва с общо шестима състезатели в надпреварата

Новата спортна зала в Бургас е готова и скоро ще отвори врати

Сградата разполага с медицински кабинет и манипулационна

Най-якото приключение наближава!

Трасето е вдъхновено от световни формати като Ninja Warrior и Legion Run