62 медала за сумистите на VІІ Фестивал по Бойни Спортове „Млади приятели на полицията”

62 медала за сумистите на VІІ Фестивал по Бойни Спортове „Млади приятели на полицията”

Точно 62 медала спечелиха сумистите на VІІ Фестивал по Бойни Спортове „Млади приятели на полицията” в зала Универсиада. Спортната Асоциация МВР, Българска федерация по сумо, Българска федерация по таекуондо WTF, Централен полицейски карате клуб, Централен Полицейски Таекуон-до Клуб, Българска асоциация по таекуон-до и Столична Община за седма поредна година организираха надпреварата за деца, юноши и девойки.

Точно 62 медала спечелиха сумистите на VІІ Фестивал по Бойни Спортове „Млади приятели на полицията” в зала Универсиада. Спортната Асоциация МВР, Българска федерация по сумо, Българска федерация по таекуондо WTF, Централен полицейски карате клуб, Централен Полицейски Таекуон-до Клуб, Българска асоциация по таекуон-до и Столична Община за седма поредна година организираха надпреварата за деца, юноши и девойки.  

Над 100 бяха участниците в турнира по сумо за младежи и девойки до 18 и до 21 години. В първия ден на форума се включиха над 650 млади спортисти. 62 бяха отличените сумисти, които освен медали заслужиха и грамоти за изявите и победите си на дохиото. 

За високи спортни  постижения през 2009 година бяха наградени от БФСумо девет млади таланти: Михаил Илиев, Валентин Колев, Мартин Борисов, Габриела Василева, Елена Григорова, Марине Никогосян, Анна Методиева, Мария Георгиева и Надя Жейнова. Всички те са медалисти от Европейското първенство по сумо в Лозана.  


Официални гости  на VІІ Фестивал по Бойни Спортове „Млади приятели на полицията” при неговото официално откриване бяха Министърът на физическото възпитание и спорта Свилен Нейков, Министърът на образованието, младежта и науката и кандидат за кмет на София Йорданка Фандъкова, евродепутатът Слави Бинев, президентът на Българска федерация по сумо Петър Стоянов, посланиците на Република Корея и Казахстан и други.  


Шампиони  в турнира по сумо до 18 години:

- кат. до 50 кг. Магдалена Върбанова (ЦСКА)
- кат. до 60 кг. Елена Григорова (ЦСКА)
- кат. до 65 кг. Габриела Василева (Левски Елит  София)
- кат. над 70 кг. Надя Жейнова (ЦСКА)
- кат. до 70 кг. Хюсейн Ахмед (Левски)
- кат. до 80 кг. Петър Петров (Левски)
- кат. до 90 кг. Кирил Лазаров (Левски Елит  София)
- кат. до 100 кг. Кирил Лазаров (Левски Елит София)
- кат. над 100 кг. Петър Ананиев (Професионал) 
 


Шампиони  в турнира по сумо до 21 години:
- кат. до 55 кг. Валя Трандева (НСА)
- кат. до 60 кг. Елена Григорова (ЦСКА)
- кат. до 65 кг. Анна Методиева (НСА)
- кат. до 70 кг. Мария Георгиева (НСА)
- кат. до 80 кг. Марине Никогосян (ЦСКА)
- кат. над 80 кг. Надя Жейнова (ЦСКА)
- кат. до 60 кг. Митко Мазников (НСА)
- кат. до 70 кг. Хюсейн Ахмед (Левски)
- кат. до 85 кг. Борислав Караджов (Атлетик)
- кат. до 100 кг. Велизар Величков (ЦСКА)
- кат. до 115 кг. Михаил Илиев (НСА)
- кат. над 115 кг. Иван Качаков (НСА)
Белгиец спечели първия етап от Обиколката на Франция

Стартът бе труден за четирикратния победител в Испания – Примож Роглич

Над 300 млади плувци на турнира "Синьо лято" в Стара Загора

Над 300 участници на възраст от 8 до 12 години ще се включат в петото издание на традиционния турнир по плуване за деца „Синьо лято 2025“, който ще се проведе този уикенд в Стара Загора.

Две наши лодки на финали на Европейското първенство по кану-каяк

Още два финала си осигуриха българите в сутрешната сесия от втория ден на Европейското първенство по кану-каяк за юноши и девойки, младежи и девойки до 23 години в Питещ (Румъния). 

Брисбейн 2032 търси частно финансиране

Правителството на Куинсланд реши да се обърне към частни инвестиции за финансиране на инфраструктурата за Олимпийските и Параолимпийските игри в Брисбейн през 2032 г.

Витоша приема Европейското по маунтинбайк спускане през 2026

България ще бъде домакин на Европейското първенство по маунтинбайк спускане през 2026 г.

София ще бъде домакин на втория фестивал "Гимнастика за всички" Ива Кръстева

Столичната зала "Асикс Арена" ще бъда домакин през уикенда на втория международен фестивал и чалъндж турнир "Гимнастика за всички" София 2025.

Министърът на спорта поздрави спортните журналисти

2 юли е Международен ден на спортния журналист

Олимпийска медалистка от Париж остана без треньор

Световната шампионка по художествена гимнастика от София 2022 - София Рафаели, остана без треньорка. 

Легендарен украински спортист пострада тежко на фронта

Игор Червински участва в логистична операция