Ансамбълът взе наградата за отбор на месеца

Ансамбълът взе наградата за отбор на месеца

Националният ни ансамбъл по художествена гимнастика взе поредното си отличие за най-добър отбор на месеца след силното си представяне на турнира от Световната купа в Киев

Националният ни ансамбъл по художествена гимнастика взе поредното си отличие за най-добър отбор на месеца след силното си представяне на турнира от Световната купа в Киев.

Възпитаничките на Илиана Раева спечелиха сребърен и бронзов медал на състезанието в украинската столица през март и в традиционната анкета на пресклуб "България" изпревариха Левски Волей и ВК ЦСКА - жени. На награждаването днес капитанката на ансамбъла Михаела Маевска разкри, че вече е подновила тренировки, след като се подложи на операция на менискус. Все още не тренирам на 100 процента, но скоро ще започна. За Световната купа в София ще съм напълно готова. Това е изключително важен турнир за нас, защото искаме да покажем най-доброто от себе си пред родна публика", каза Маевска.

Другите грации от ансамбъла споделиха, че съчетанието им е станало доста по-добро, след като си върнаха старата музика - "Фантомът на операта". "Много добре се получава новото съчетание със старата музика и определено ни вдигна нивото", коментира Христина Тодорова. Световната купа в София ще се проведе от 3 до 5 май в зала "Арена Армеец" и ще събере елита на световната художествена гимнастика. 

Над 300 грации на старт на европейското първенство във Варна

Общо 372 гимнастички 43 държави ще участват в Европейското първенство по художествена гимнастика 2026, което ще се проведе във Варна в периода 27-31 май.

Още 500 деца и родители получиха подкрепа от  „Съвет за спортно развитие – Пловдив“

За два месеца фондацията помогна на 10 турнира, в които участваха над 2000 деца

Звезди идват за Световната купа по спортна гимнастика във Варна

Общо 112 състезатели (58 мъже и 54 жени) от 28 държави са заявили участие в 10-ото юбилейно издание на Световната купа по спортна гимнастика, която ще се проведе от 7 до 10 май във Варна.

За първи път: Българин ще участва в Европейския голф тур

Йордан Янакиев става първият български голфър в историята на състезание от толкова висок ранг

България завърши на четвърто място на Европейското първенство по борба

България завърши на четвърто място по медали на Европейското първенство по борба в Тирана, след като снощи Ахмед Батаев спечели сребърен медал на 92 кг свободен стил.

Световният шампион Тадей Погачар спечели за четвърти път Лиеж-Бастон-Лиеж

Словенецът премина 259,5-километровата дистанция за 5 часа, 50 минути и 28 секунди