Антоанета Бонева осма на Европейското по спортна стрелба

Антоанета Бонева осма на Европейското по спортна стрелба

България с бронза в отборното на 25 метра пистолет

Антоанета Бонева зае осмо място на 25 метра пистолет на европейското първенство по спортна стрелба с малокалибрено оръжие в Марибор. В отборното класиране на дисциплината трите български представителки Бонева, Мария Гроздева и Моника Костова спечелиха бронзовите отличия със сбор от 1729 точки.

Антоанета Бонева за пореден път тази година стреля силно и с трети резултат 585 точки в квалификациите влезе във финала. Там състезателката от Търговище не успя да се пребори за разпределение на медалите и с 12 точки отпадна след първите елиминации, завършвайки на осмо място.

Двукратната олимпийска шампионка Мария Гроздева остана 14-а в сериите с 576 точки, а третата българска представителка Моника Костова се класира 32-а с 568 точки. Сборът от точките на трите българки в квалификациите е 1729, което им донесе бронзовите отличия в отборното класиране на дисциплината. Шампионка в индивидуалната надпревара стана унгарката София Чонка, която в спора за златото се наложи над Виктория Чайка от Беларус с 8:6. а в спора за бронзовото отличие украинката Олена Костевич надделя над Нино Салуквадзе от Грузия.

 
Шестима българи на турнир по бадминтон в Белгия

Шестима състезатели ще представят България на международния турнир по бадминтон за мъже и жени, който ще се проведе в Льовен (Белгия) от 10 до 13 септември.

Антоанета Стефанова постигна нов успех в Самарканд, Узбекистан

Българката се наложи с черните фигури над Гулдона Каримова

Герайнт Томас сложи край на кариерата си в колоезденето

Той завършва 20-годишна кариера в спорта

Мадс Педерсен победи в 15-ия етап от колоездачната обиколка на Испания

Силният финален спринт му осигури успеха

Антоанета Стефанова направи реми в третия кръг на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ

Българката, която игра с белите фигури, и Маили-Джейд Уелет поделиха точките

Хуан Аюсо постигна втора етапна победа в 80-ото издание на Обиколката на Испания

В петък е 13-ият етап от "Вуелтата", който е с дължина от 202,7 километра от Кабесон де ла Сал до Англиру

Никифорос Арваниту от Гърция спечели 72-рото издание на Обиколката на България

Вижте подробности

Радо Янков спечели и виртуалната Световна купа

Да пожелаем на Радо и Тервел да се срещат още много пъти на финали, както в Световната купа

Испанец с втора етапна победа във "Вуелтата"

Във финалните километри той се движеше рамо до рамо със сънародника си Хавиер Ромо