Аоияма приключи майския турнир по сумо със загуба

Аоияма приключи майския турнир по сумо със загуба

Даниел Иванов приключи турнира с 4 победи и 11 поражения

"Маегашира-3" Даниел Иванов - Аоияма приключи майския турнир по сумо в японската столица Токио с поражение от "маегашира-2" Окиноуми. В последния, 15-и ден на надпреварата Аоияма отстъпи, след като Окиноуми го избута от дохиото чрез "ошидаши". Така Аоияма приключи турнира с баланс от 4 победи и 11 поражения.

 

Победител в Токио стана "йокодзуна" Хакухо. В днешния ден великият шампион се наложи на "йокодзуна" Харумафуджи чрез хватката "йорикири". По този начин Хакухо приключи турнира с перфектен баланс от 15 победи и 0 загуби. За Хакухо това е 38-ма титла в професионалното сумо.

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той

Шампионска титла и два сребърни медала за България от Европейското първенство по сумо в Шотландия (СНИМКИ)

Българин стана европейски шампион, а още двама от националите ни са вицешампиони от Европейското първенство по сумо в Стърлинг, Шотландия

Нидерландка подобри световния рекорд на 100 м свободен стил

Марит Стеенберген подобри световния рекорд на 100 метра свободен стил в плуването при жените с време от 51.68 секунди на международния турнир в Рим.