Австралиец спечели третия етап от "Тур дьо Франс"

Австралиец спечели третия етап от "Тур дьо Франс"

Французинът Жулиен Алафилип остава лидер в генералното класиране

Австралиецът Кейлъб Юън спечели третия етап от колоездачната Обиколка на Франция. Времето на победителя днес е 5 часа, 17 минути и 42 секунди.

 
На второ място се нареди днес Сам Бенет от Република Ирландия, а трети е Джакомо Ницоло (Италия), като и двамата са с времето на победителя. 
 
Французинът Жулиен Алафилип остава лидер в генералното класиране. Той завърши след 15-о място, но с основната група и ще стартира утре с жълтата фланелка в 4-ия етап от Систерон до Орсиер Мерле, който има дължина от 160.5 кирометра.
 
Хората, които претендират за водачество в генералното класиране, завършиха днес с времето на Алафилип. 
 
Времето на Алафилип в генералното класиране е 13:59:17 часа, като след него Адам Йейтс (Великобритания) е на 4 секунди. Следват швейцарецът Марк Хирши на 7 секунди и Тадей Погакар (Словения) на 17 секунди изоставане.
 
За да спечели днешния етап, който стартира от Ница, Юън трябваше да направи силен финален спринт, макар и преследвачите му да останаха със същото време. 
 
Словакът Петер Саган остана на пето място и взе зелената фланелка за утре, тъй като вече е водач в класирането при спринтьорите.
 
Фехтовачите ни отпаднаха от Европейското първенство

Мъжкият състав на България на шпага отпадна в първия кръг на отборната надпревара на Европейското първенство по фехтовка в Генуа (Италия).

София ще е домакин на първата Европейска купа по бейзбол 5

Вижте подробности

9100 лв. е наградният фонд в 85-ия маратон Галата – Варна

Победителите в маратона – мъж и жена, ще получат парични награди от по: I място – 1200 лв.; ІІ място – 900 лв.; ІІІ място – 700 лв.; ІV място – 600 лв.; V място – 500 лв.; VІ място – 400 лв.

Томас Бах се срещна с папата

По време на посещението си в Рим и Ватикана, президентът на Международния олимпийски комитет (МОК) Томас Бах се срещна с новия папа Лъв XIV, съобщават от организацията.

Рамазанов остана без апартамент във Велико Търново

Община Велико Търново взе решение да отнеме апартамента, предоставен през 2024 г. на олимпийския шампион Магомед Рамазанов, съобщава bTV

Йоана Илиева остана на крачка от медал на Европейското по фехтовка

23-годишната софиянка загуби на четвъртфиналите от французойка и остана 7-ма

Антъни Джошуа гледа мач на Радослав Росенов

Българският боксьор се бие в Акра

Олимпийският шампион по скокове на батут на лагер в България

Президентът на Българската федерация по скокове на батут се похвали още, че през следващата седмица очаква да бъдат преведени средствата за изграждането на нова зала в Ямбол и строителството да започне.

Руските гимнастички могат да се състезават на международни състезания

Но те отказват на принципа "един за всички, всички за един"