Бадминтонистките ни започнаха с победа на световното в Индия

Бадминтонистките ни започнаха с победа на световното в Индия

Най-добрата ни състезателка по бадминтон Петя Неделчева и партньорката й Димитрия Попстойкова стартираха с победа в турнира на двойки жени на световното първенство по бадминтон за мъже и жени, което стартира днес в индийския град Хайдерабад

Най-добрата ни състезателка по бадминтон Петя Неделчева и партньорката й Димитрия Попстойкова стартираха с победа в турнира на двойки жени на световното първенство по бадминтон за мъже и жени, което стартира днес в индийския град Хайдерабад.

 
Българките се класираха за втория кръг след победа над представителките на Тайланд Савитре Амитапай и и Вашарапорн Мункит с 2:1 (21:15, 8:21, 21:17) гейма за 39 минути. В следващия кръг съпернички на Неделчева и Попстойкова ще бъде 11-те в схемата японки Миюки Маеда и Сатоко Суецуна.
 
При мъжете в първия кръг Стилиян Макарски ще играе с Алистър Кейси (Шотландия). По-късно днес са и срещите на Линда Зечири на сингъл жени и на смесени двойки на Стилиян Макарски и Диана Димова. Петя Неделчева е поставена под номер 10 в схемата на сингъл. Утре в първия кръг нейна съперничка ще бъде Елиза Шантору (Франция).
Шестима българи на турнир по бадминтон в Белгия

Шестима състезатели ще представят България на международния турнир по бадминтон за мъже и жени, който ще се проведе в Льовен (Белгия) от 10 до 13 септември.

Антоанета Стефанова постигна нов успех в Самарканд, Узбекистан

Българката се наложи с черните фигури над Гулдона Каримова

Герайнт Томас сложи край на кариерата си в колоезденето

Той завършва 20-годишна кариера в спорта

Мадс Педерсен победи в 15-ия етап от колоездачната обиколка на Испания

Силният финален спринт му осигури успеха

Антоанета Стефанова направи реми в третия кръг на Големия швейцарски турнир на ФИДЕ

Българката, която игра с белите фигури, и Маили-Джейд Уелет поделиха точките

Хуан Аюсо постигна втора етапна победа в 80-ото издание на Обиколката на Испания

В петък е 13-ият етап от "Вуелтата", който е с дължина от 202,7 километра от Кабесон де ла Сал до Англиру

Никифорос Арваниту от Гърция спечели 72-рото издание на Обиколката на България

Вижте подробности

Радо Янков спечели и виртуалната Световна купа

Да пожелаем на Радо и Тервел да се срещат още много пъти на финали, както в Световната купа

Испанец с втора етапна победа във "Вуелтата"

Във финалните километри той се движеше рамо до рамо със сънародника си Хавиер Ромо