България си осигури шест медала от международния турнир по бадминтон в София

България си осигури шест медала от международния турнир по бадминтон в София

Полуфиналите в петте категории започват в 17.00 часа днес

България си осигури шест медала от международния турнир по бадминтон, който се провежда в зала "Европа" в столицата, след като има шестима полуфиналисти в надпреварата. Номер 2 в схемата Иван Русев и номер 6 Даниел Николов достигнаха до полуфиналите на сингъл мъже. Русев победи друг българин Алекс Влаар с 21:13, 21:16 за 33 минути и в спор за място на финала по-късно днес ще играе срещу номер 3 Бен Торанс (Шотландия). 

Николов спечели на четвъртфиналите срещу Рован Шойеркогел от Белгия с 21:12, 21:10 за 30 минути и в следващия кръг ще играе срещу водача в схемата Матю Кардър (Шотландия).

Две български двойки мъже достигнаха до полуфиналите. Това са водачите в схемата Даниел Николов и Иван Русев и Алекс Попов/Илиян Стоянов. На двойки жени полуфиналистки са Ева Тонева и Михаела Чолакова, а на полуфинал на смесени двойки ще играе Любомира Стоянова заедно с Бен Ставски (Англия).

Полуфиналите в петте категории започват в 17.00 часа днес.

Мексиканецът Исак дел Торо спечели втория етап от колоездачната Обиколка на Франция (ВИДЕО)

Вингегор остава начело в генералното класиране

Наше момиче със сребро от международен турнир по бадминтон

Христомира Поповска спечели сребърен медал на единично жени на международния турнир по бадминтон от "Future Series" във френския град Песак.

Скръбна вест в българската аеробика

Почина президентът на Съюза по аеробика Димитрина Къндева, съобщиха от БФ Гимнастика

Министър Керязов награди спортистите със синдром на Даун

На шампионата, който се проведе в София, нашите състезатели завоюваха общо 27 медала

МОК отказа олимпийски статут на Фарьорските острови и Гренландия

Гренландия и Фарьорските острови няма да бъдат признати за отделни и независими олимпийски отбори, въпреки искането на датския парламент, заявиха от МОК.

Министър Керязов отличи млади таланти в спортните танци след престижни международни успехи

„Поздравявам вас и вашите треньори за постигнатите успехи", каза той