Белгийски мениджър със сериозен интерес към колоездачи на „Цар Симеон”

Белгийски мениджър със сериозен интерес към колоездачи на „Цар Симеон”

Известният белгийски мениджър Мишел Камбиер проявава сериозен интерес към колоездачи на „Цар Симеон 1898”, съобщиха от клуба

Известният белгийски мениджър Мишел Камбиер проявава сериозен интерес към колоездачи на „Цар Симеон 1898”, съобщиха от клуба. Богатият изпресарио, който е собстевник на един от най-големите заводи в Швеция за производство и добив на стомана, иска да привлече част от бегачите на представителния мъжки отбор на пловдивския велотим да тренират и да се състезават в Белгия през лятото. Това съобщи изпълнителният директор на „царския клуб” Йордан Зашев.

Белгиецът лично щял да поеме част от разноските на пловдивските колоездачи и да им осигури участие в силни колоездачни стартове там.

Детайлите по договора между мосю Камбиер и ръководството на „Цар Симеон 1898” в момента се доуточняват. Преговорите са почти пред финализиране, остава да с уточнят само някои дребни неща.

Мишел Камбиел е голям фен на колоезденето, доскоро той спонсорираше чуждестранните състезатели на друг наш клуб - КК „Бургас”. Сега обаче решил да пренасочи вниманието си повече към състезателите на пловдивския велотим, в който виждал много добра перспектива за съвместна работа.

На предишната 58-ма колоездачна обиколка на България Камбиер бе начело на люксембургския национален отбор. Той е голям приятел със световноизвестната колоездачна фамилия Шлек – с двете велозвезди на Люксембург Анди и Франк, както и с баща им Марк.

Сериозен успех за България на Европейското по конен спорт

Елиза Чолакова завърши на 12-то място в крайното класиране на юношеското Европейско първенство по конен спорт в Рийзенбек, Германия.

Антоанета Стефанова загуби за втори път от Лей Тинцзие

Това сложи край на българското участие на Световната купа по шахмат

Станка Златева отговори на нападките на Кирил Милов

Председателят на БФ Борба с позиция

Белгиец спечели IX етап от „Тур дьо Франс“

Погачар остава на върха в генералното класиране

Петър Мицин спечели финала на 400 м свободен стил

Петър Мицин спечели с лекота финала на коронната си дисциплина 400 метра свободен стил на Държавното първенство по плуване на басейн "Диана" в София

Погачар отново е лидер на Тур дьо Франс

Тадей Погачар се върна на върха в генералното класиране на Тур дьо Франс, след като спечели седмия етап от надпреварата

Ватерполистите ни с пет победи от пет мача на Европейското първенство

Националният отбор на България по водна топка за юноши  постигна пета поредна победа и завърши на първо място в група А на Европейското първенство по водна топка до 16 години, дивизия 1, което се провежда в Любляна, Словения.  

Мицин с ново злато и рекорд

Петър Мицин, който спечели европейската титла преди дни на шампионата в Шаморин за мъже и жени до 23 години, продължава да обира златните медали и да чупи рекорди.

Заместник-министър Андонов откри Балканиадата по скокове във вода

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов откри Балканските игри по скокове във вода и международния турнир за Купа "София".