Бяла и Варна приемат хандбалните финали за Купата

Бяла и Варна приемат хандбалните финали за Купата
Източник: БТА

"Арена Бяла" ще приеме срещите от финалния турнир за купата на България по хандбал за жени. Надпреварата ще се състои на 29 и 30 март, съобщиха от БФХандбал.

За Финалната четворка се класираха домакините от Бяла, защитаващият титлата си Етър 64 (Велико Търново), Свиленград и Сливница. 

Новият носител на Купата при мъжете ще бъде определен във Варна на 5 и 6 април, като за трофея ще се борят домакинът Спартак, Добруджа, Осъм (Ловеч) и Фрегата (Бургас).

Финална четворка, жени, в Бяла
29 март: Сливница - Бяла и Свиленград - Етър 64
30 март: финал и мач за третотото място

Финална четворка, мъже, във Варна
5 април: Фрегата - Осъм и Спартак Варна - Добруджа
6 април: финал и мач за третотото място

Белгиец спечели първия етап от Обиколката на Франция

Стартът бе труден за четирикратния победител в Испания – Примож Роглич

Над 300 млади плувци на турнира "Синьо лято" в Стара Загора

Над 300 участници на възраст от 8 до 12 години ще се включат в петото издание на традиционния турнир по плуване за деца „Синьо лято 2025“, който ще се проведе този уикенд в Стара Загора.

Две наши лодки на финали на Европейското първенство по кану-каяк

Още два финала си осигуриха българите в сутрешната сесия от втория ден на Европейското първенство по кану-каяк за юноши и девойки, младежи и девойки до 23 години в Питещ (Румъния). 

Брисбейн 2032 търси частно финансиране

Правителството на Куинсланд реши да се обърне към частни инвестиции за финансиране на инфраструктурата за Олимпийските и Параолимпийските игри в Брисбейн през 2032 г.

Витоша приема Европейското по маунтинбайк спускане през 2026

България ще бъде домакин на Европейското първенство по маунтинбайк спускане през 2026 г.

София ще бъде домакин на втория фестивал "Гимнастика за всички" Ива Кръстева

Столичната зала "Асикс Арена" ще бъда домакин през уикенда на втория международен фестивал и чалъндж турнир "Гимнастика за всички" София 2025.

Министърът на спорта поздрави спортните журналисти

2 юли е Международен ден на спортния журналист

Олимпийска медалистка от Париж остана без треньор

Световната шампионка по художествена гимнастика от София 2022 - София Рафаели, остана без треньорка. 

Легендарен украински спортист пострада тежко на фронта

Игор Червински участва в логистична операция