Британец спечели втория етап от колоездачната Обиколка на България

Британец спечели втория етап от колоездачната Обиколка на България

Украинец поведе в генералното класиране

Бритинецът Пол Дабъл от италианския тим "MG.K VIS Color for peace VPM" спечели втория етап в 69-ата колоездачна Обиколка на България.

Дабъл триумфира по 103-километровото трасе от Граф Игнатиево до Троян с неофициално време 2:37.29 часа. Той изпревари с по-малко от половин метър във финалния спирнт Алекси Геран (Франция) от австрийския отбор "Форарлберг". Трети на 4 секунди финишира Роланд Талман (Швейцария) също от "Форарберг".

Етапът започна с ранно откъсване на унгареца Балаж Рожа и сърбина Марко Станкович, които в един момент имаха аванс от около 3:30 минути пред основната група. При изкачването на Беклемето атака направиха Талман, Геран и Дабъл, които застигнаха лидерите още по височината преди Кърнаре. Талман преодоля пръв Беклемето, следван от Геран и Дабъл, след което тримата продължиха заедно по спускането, а в края по улиците на Троян британецът използва най-добра тактика и надхитри двамата си съперници в последните метри. 

Украинецът Кирило Царенко от италианския отбор "Галина Екотек Лучини", който вчера завърши трети, днес финишира четвърти и облече жълтата фланелка на лидер в генералното класиране.

"Очаквах да се представя силно, защото се чувствах добре преди старта. Етапът беше тежък. В началото на изкачването беше по-трудно, след което стана малко по-леко. Атакувах, а с мен бяха двамата колоездачи от "Форарлберг". Беше ясно, че трябва да караме тримата, да си помагаме, за да запазим лидерските позиции. В края между нас трябваше да се определи и победителят. Всичко се разви добре за мен и аз спечелих. Не мога да не бъда доволен", коментира след финала Дабъл.    

Мартин Папанов се представи най-добре от българите. Състезателят от националния отбор финишира шести в етапа на 1:36 минути от Дабъл, а съотборникът му Йордан Андреев се нареди десети със същото време.

В генералното класиране Царенко води с 25 секунди пред германеца Тобиас Нолде (Пи Ес Беноти) и с 26 секунди пред италианеца Франческо ди Феличе (Лучини). Етапният победител Пол Дабъл е четвърти на 1:13 минути.

От българите най-напред е Мартин Папанов, който е осми на 2:59 минути от Царенко.

Обиколката продължава утре с два полуетапа. Първият е сутринта от Троян до Габрово с дължина 72 километра, а след това следобед денят ще завърши със 133 километра от Трявна до Сливен.

Българските бадминтонисти отпаднаха в квалификациите на турнир в Баку

Оставаме с една представителка в основната схема на единично

Европейска купа по фехтовка ще се проведе в София

Турнирът е този уикенд и е със свободен вход за зрители

България ще участва на международен турнир по хандбал

Девойките ни до 16 години ще ни представят на Средиземноморските игри

Българският отбор се снима за късмет с идолите си преди Европейското по спортна стрелба

Надеждите за златно бъдеще на българската спортна стрелба се снимаха за късмет до своите идоли и вдъхновители Мария Гроздева, Таню Киряков, Антоанета Костадинова и Весела Лечева преди участието си на домакинското Европейско първенство на въздушна пушка и въздушен пистолет в Бургас.

Разкриха как борците ще взимат квоти за Лос Анджелис 2028

Международната федерация по борба (UWW) обяви системата на квалификациите за олимпийските игри в Лос Анджелис 2028, съобщиха от Българска федерация по борба.

Националите по класическа борба останаха без треньор

Стоян Добрев хвърли оставка