Четвърто място за Денис Димитров и Радослав Стефанов на световното в Пловдив

Четвърто място за Денис Димитров и Радослав Стефанов на световното в Пловдив

Българите бяха на косъм от медала, който им се изплъзна в последните метри

Двойката ни каяк Денис Димитров и Радослав Стефанов завърши на четвърто в дисциплитата 1000 м от Световното първенство по кану-каяк за юноши, девойки, мъже и жени до 23 години, което се провежда в Пловдив. 

 

Българите направиха много силно състезание и след изключително силна последна четвърт бяха на косъм от медала, който им се изплъзна в последните метри и отиде на сметката на двойката от Испания Давид Дарне Пармада и Жоел Гарсия. 
 
Димитров и Стефанов обаче подобриха класирането си от Европейското първенство в Италия през тази година, когато завършиха 5-ти. Световни шампиони в Пловдив станаха представителите на Беларус Кирил Смаляник и Уладзислау Литвинау, а среброто грабнаха Вилем Кукачка и Ян Ворел от Чехия.
 
„Четвърти в света не е никак малко. Следващият път ще гледаме да се представим още по-добре и да имаме още по-добри резултати. В бъдеще ще се целим в медалите, но всичко зависи от нас и как ще тренираме. Сега бяхме близо и до бронзовия медал, попречи ни само тази новобранска грешка преди самия финал – заклатихме се и испанските състезатели ни се изплъзнаха буквално под носа. И все пак – постижението ни е добро. Благодаря на моя личен треньор Александър Райчев, на националния треньор Цветан Иванов, на Българската федерация по кану-каяк за всичко, което направиха за нас. Благодаря на моите родители. И на абсолютно всички, които дойдоха да ни подкрепят на канала в Пловдив – наистина го оценявам“, заяви след финала Денис Димитров.
 
Радослав изказа благодарност на всички, които са ги подкрепяли по време на цялото състезание.
 
„Горди сме и много доволни от резултата. Подобрихме и постижението си от европейското първенство преди месец. Надявам се да продължаваме по този начин. Представихме се доста силно, особено в последните 200 метра. Щастлив съм, че направихме добро представяне именно пред българската публика в Пловдив. У дома стените наистина помагат. Мислех, че това са измишльотини, но сега го усетих лично и знам, че не са. Благодаря на всички, които дойдоха да ни подкрепят. Всички стискаха палци за нас и съм безкрайно благодарен. Благодаря на моя личен треньор Красимира Стойчева, на националния треньор Цветан Иванов и Българската федерация по кану-каяк“, заяви Радослав Стефанов.
 
Ангел Кодинов завърши 8-ми във финал Б на 1000 м едноместно кану при мъжете до 23 години, но утре (28 юли) ще гребе във финала на 200 м, който е от 12.56 часа.
 
Малко не достигна на други две български лодки да се класират за финал А. Димитър Петров водеше през цялата полуфинална гонка на 1000 м едноместно кану при юношите, но във финалните метри изпусна третото място, което го класираше в битката за медалите. Така Петров участва във финал Б, въпреки че даде по-добро време от победителя в другия полуфинал. Във финал Б той завърши на второ място и общо 11-та позиция в крайното класиране.
 
В юношеския каяк на 1000 м Иван Пенчев завърши трети в своята серия, като за финала се класираха първите двама и най-доброто време след директните финалисти. За съжаление времето на българина бе подобрено и той също участва във финал Б, където остана 7-ми.
 
Резултатите от Световното първенство по кану-каяк и лайвстрийм ще намерите на https: //plovdiv.canoe-bg.com/
Заместник-министър Андонов откри Балканиадата по скокове във вода

Заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов откри Балканските игри по скокове във вода и международния турнир за Купа "София".

Тадей Погачар спечели четвъртия етап на Тур дьо Франс от Амиен до Руан (ВИДЕО)

Тадей Погачар постигна стотната си победа в шосейното колоездене при професионалистите

 Асоциацията на българските спортни федерации прие нови членове

Нови пет спортни федерации бяха приети за членове на Асоциацията на българските спортни федерации (АБСФ), съобщиха от организацията.

Мерлие спечели третия етап на Тур дьо Франс

Тим Мерлие спечели хаотичния спринт в третия етап на Обиколката на Франция по колоездене

Инцидент със зрители на шампионат по колоездене

Двама зрители пострадаха сериозно, а други осем бяха ранени по време на Германския шампионат по колоездене на писта, след като двама състезатели се врязоха в публиката.

Белгиец спечели първия етап от Обиколката на Франция

Стартът бе труден за четирикратния победител в Испания – Примож Роглич

Над 300 млади плувци на турнира "Синьо лято" в Стара Загора

Над 300 участници на възраст от 8 до 12 години ще се включат в петото издание на традиционния турнир по плуване за деца „Синьо лято 2025“, който ще се проведе този уикенд в Стара Загора.

Две наши лодки на финали на Европейското първенство по кану-каяк

Още два финала си осигуриха българите в сутрешната сесия от втория ден на Европейското първенство по кану-каяк за юноши и девойки, младежи и девойки до 23 години в Питещ (Румъния). 

Брисбейн 2032 търси частно финансиране

Правителството на Куинсланд реши да се обърне към частни инвестиции за финансиране на инфраструктурата за Олимпийските и Параолимпийските игри в Брисбейн през 2032 г.