Над 300 млади плувци на турнира "Синьо лято" в Стара Загора

Над 300 млади плувци на турнира "Синьо лято" в Стара Загора
Източник: БГНЕС

Над 300 участници на възраст от 8 до 12 години ще се включат в петото издание на традиционния турнир по плуване за деца „Синьо лято 2025“, който ще се проведе този уикенд в Стара Загора.

Това съобщи Петко Крумов, началник на отдел „Спортни дейности“ в Община Стара Загора

Младите плувци ще представят клубове от цялата страна, а състезанията ще се проведат в три полудневни сесии. Началото ще бъде дадено в 09:00 часа в утрешния ден. Програмата започва с 200 метра свободен стил и продължава с 50 метра гръб, 100 метра бруст и 100 метра бътерфлай. Втората сесия предвижда състезания на 50 метра свободен стил, 100 метра гръб, 50 метра бътерфлай, 200 метра бруст и ще завърши с щафети микс на 50 метра свободен стил.

В неделния ден са предвидени стартовете на 50 метра бруст, 100 мера свободен стил, 200 метра гръб и 100 метра съчетано плуване.

Надпреварата ще се проведе на 25-метровия Общински басейн в Стара Pагора, а организатори на събитието са местният Спортен клуб по плуване „Траяна“, Българската федерация по плувни спортове (БФПС) със съдействието на Община Стара Загора.

Заради турнира, Общинският плувен басейн няма да работи с граждани от днес до неделя, включително. През следващата седмица работното му време ще бъде обичайното за делнични и почивни дни, информират от Община Стара Загора.

БФХГ връчи приз „Вера Маринова“ на заслужили журналисти за първи път

Българската федерация по художествена гимнастика връчи за първи път престижния приз „Вера Маринова“, посветен на високите стандарти и почтеността в спортната журналистика

Стилияна Николова и Ева Брезалиева с дарение за НСА

Националните състезателки по художествена гимнастика Стилияна Николова и Ева Брезалиева дариха своя екипировка на НСА "Васил Левски".

МОК се раздели с електронните спортове

Международният олимпийски комитет (МОК) и Саудитска Арабия прекратиха обявеното 12-годишно партньорство в областта на електронните спортове само след година, разделяйки се, за да разработват отделни проекти, съобщиха от МОК, цитирани от агенция "Ройтерс".

Златан Ванев: Дано Карлос се пребори със себе си

Легендата на българските и световните щанги - Златан Ванев, сподели, че се надява Карлос Насар да се пребори със себе си и да остане да се състезава за България.

566 деца ще участват в 27-ото издание на "Замората"

Впечатляващият брой от 566 деца ще вземат участие в 27-ото издание на най-старото състезание по плуване в България - "Замората".

Найден Тодоров с приз "Вера Маринова"(ВИДЕО)

Журналистът от "24 часа" Найден Тодоров е първият носител на приз "Вера Маринова", учреден от Българска федерация художествена гимнастика и носещ името на голямата спортна журналистка.

Сребро за България от Европейското по вдигане на тежести до 23 г.

Дениз Данев донесе първи медал за България от европейското първенство по вдигане на тежести за юноши и девойки до 19 години и мъже и жени до 23 години в Дуръс, Албания.

Пакиао намекна за реванш с Мейуедър

В момента текат много преговори относно следващия ми мач, призна легендата

Бургас, Велико Търново, Пловдив и София ще са част от Джирото

България ще бъде домакин на първите три етапа от колоездачната Обиколка на Италия през 2026 година, съобщава Radsport aktuell.